Електронні паспорти у Дії

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 р. № 278 затверджено Порядок застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, під час реалізації експериментального проекту щодо застосування зазначених відображень.

Цей Порядок визначає процедуру замовлення, формування, пред’явлення та встановлення достовірності відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, на  період проведення експериментального проекту щодо застосування зазначених відображень.

Процедура замовлення та формування зазначених відображень є безоплатною.

E-паспорт – це відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у  паспорті громадянина України у формі картки, оформленому особі засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом), який забезпечує отримання інформації з Реєстру інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС на запит Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія».

E-паспорт для виїзду за кордон – це відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у  паспорті громадянина України для виїзду за кордон, оформленому особі засобами Реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом), який забезпечує отримання інформації з Реєстру інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС на запит Порталу Дія.

Е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон можуть пред’являтися протягом періоду реалізації експериментального проекту замість паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон у таких випадках:

– перевезення пасажирів повітряним, залізничним транспортом (у межах держави);

– надання послуг поштового зв’язку;

– проведення банківських операцій;

– підтвердження віку під час придбання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів;

– надання послуг з медичного обслуговування;

– пред’явлення на вимогу працівника правоохоронного органу документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

– користування бібліотеками та надання бібліотечних послуг;

– надання готельних послуг;

– надання телекомунікаційних послуг;

– пред’явлення на вимогу уповноваженої особи під час відвідування адміністративних будівель;

– надання адміністративних послуг;

– повернення сплачених за товар коштів;

– участь у виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумах.

Юридичним та фізичним особам дозволяється застосовувати  у своїй діяльності е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон також в інших випадках за умови виконання вимог Порядку.

Е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон відображають таку інформацію:

– назва паспорта;

– прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності) особи українською мовою та латинськими літерами;

– стать;

– дата народження;

– місце народження;

– відцифрований підпис особи (за наявності);

– відцифрований образ обличчя особи;

– унікальний номер запису в Реєстрі;

– дата видачі та закінчення строку дії паспорта;

– серія та/або номер паспорта;

– орган, який видав паспорт;

– податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків) або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу).

У е-паспорті та е-паспорті для виїзду за кордон відображаються дані про місце проживання (у разі наявності в Реєстрі) як додаткова змінна інформація.

Особа, яка досягла чотирнадцятирічного віку і в установленому законодавством порядку отримала паспорт громадянина України у формі картки та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, може замовити е-паспорт та/або е-паспорт для виїзду за кордон. Для цього необхідно встановити мобільний додаток Порталу Дія на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну автентифікацію і надати згоду на використання персональних даних.

E-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон формуються автоматично засобами Порталу Дія. Ці паспорти будуть діяти доки діятимуть відповідні паспорти у формі картки.

Особі автоматично надсилається через мобільний додаток Порталу Дія повідомлення про формування е-паспорта та/або е-паспорта для виїзду за кордон разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом) або про неможливість такого формування у зв’язку з відсутністю в Реєстрі необхідної інформації.

Доступ особи до е-паспорта та/або е-паспорта для виїзду за кордон блокується в разі визнання недійсними паспорта громадянина України у формі картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон пред’являються особою на електронному носії без додаткового пред’явлення паспорта громадянина України у формі картки та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Перевірка достовірності е-паспорта та/або е-паспорта для виїзду за кордон здійснюється з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду), який забезпечує отримання даних з Реєстру інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС на запит Порталу Дія.

Особа може подавати е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон через Портал Дія як електронну копію відповідних паспортів у формі картки.