Служба у справах дітей застерігає: «Насилля над дитиною – неприпустиме!»

Діти – найбільш уразлива категорія жертв насилля в сім’ї внаслідок психологічної, соціальної, особистісної незрілості та залежності від батьків, малого життєвого досвіду, правової неосвіченості та багатьох інших причин.

На сьогоднішній день насильство над дітьми у сім’ях набуло такого розвитку, який можна порівняти лише з наркоманією і алкоголізмом. Насильство над дітьми – надто неприємна річ, про яку ми завжди говоримо з осудом, обуренням. Насильство – це дія, що порушує права і свободи людини, і часто заснована на неможливості захиститись.

Діти – це маленькі люди, вони мають ті ж права, що і дорослі: право на рівний захист перед законом; право не піддаватися жорстокому ставленню; право на життя та фізичну недоторканність; право на найвищі стандарти фізичного та психічного здоров’я та інші. Ми частіше звертаємо увагу на фізичне насильство, коли дитині завдають різних тілесних ушкоджень. Але насильство – це не тільки побої, в Законі України «Про попередження насильства в сім’ї» чітко вказано види насильства в сім’ї: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне.

На жаль, не кожна дитина знає, що їй після чергової домашньої «прочуханки» можна звернутися в поліцію або службу у справах дітей і знайти захист. Отже, тобі потрібна допомога – можеш сам (сама) звернутися до нас, служби у справах дітей районної державної адміністрації, розказати, що відбувається в сім’ї, як тобі боляче, страшно та самотньо. Ми знаходимось: м. Скадовськ, вул. Олександрівська, 34,            ІІ поверх, кабінет № 21, телефон 5-32-33.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про охорону дитинства» кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності.

Тож, шановні батьки або ж інші законні представники дітей, пам’ятайте про наявність у дітей прав та про те, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація є неприпустимі.

Та краще, хай би не довелося дітям захищатися від своїх батьків. Нехай би щасливими були родини, де лунали б веселі дитячі голосочки.