Історія Русі в образах її Святих

Фото без опису    Фото без опису

27-28 липня віруючі українці відзначають 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. Утвердження християнства на Русі — тривалий і складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть, здолавши кілька важливих стадій. Згідно з Повістю временних літ, князь Володимир ще до хрещення пройшов випробування вірою. Волзькі болгари пропонували йому прийняти іслам, Рим – католицтво, а хозарські євреї – іудаїзм, але князь обрав православ’я. Вирішальною була подорож до Константинополя і той факт, що його бабуся – княгиня Ольга – була православною християнкою.

До 1030-річчя хрещення Київської Русі-України працівники Скадовського краєзнавчого музею підготували тематичну виставку «Історія Русі в образах її Святих». До уваги відвідувачів представлено Священне писання, література відповідної тематики. Вишгородська ікона Божої Матері, яку можна побачити на виставці, знана теж як Володимирська – чудодійна православна ікона, на ній показані притулені одна до одної фігури Ісуса і Діви Марії. Настільки зворушлива композиція є прообразом людської душі, котра перебуває в постійному спілкуванні з Богом. Вона оберігає від чвар і незлагод, дозволяє примиритися з противником і знайти з ним спільну мову. Гості музею уважно споглядали роботи Валентини Терехової – вишиті ікони із бісеру, які виконані дуже чуттєво і передають ідею добра та любові.

Запровадження християнства на Русі сприяло зміцненню державності, поширенню писемності, створенню визначних пам'яток літератури. Під його впливом розвивалися живопис, кам'яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалися і зміцнювалися культурні зв'язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи. Християнство внесло позитивні зміни у світогляд людей, плекало надію на порятунок, почуття захоплення навколишнім світом.