Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Звіт Скадовського бюро правової допомоги про проведену роботу у 2020 році

Відділ «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

 

Діяльність відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

Так, звітуючи про свою діяльність, повідомляємо наступне: у  2020 році 470 клієнтів Бюро змогли отримати відповіді на свої питання правового характеру. Основними питаннями, що хвилювали жителів Скадовського району були питання сімейного права (розірвання шлюбу, поділ майна подружжя, стягнення аліментів, збільшення розміру аліментів, позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та інші); соціального забезпечення  (порядок призначення виплат одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям);  цивільного права (визначення додаткового строку на прийняття спадщини, відшкодування майнової та моральної шкоди, визнання особи недієздатною та призначення опікуна, встановлення фактів, що мають юридичне значення та ін.), земельного права (договір оренди земельної ділянки та порядок його розірвання, орендна плата, порядок приватизації земельної ділянки) та інші.

За звітний період під час роботи дистанційних та мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян) по населеним пунктам Скадовського  району  було надано загалом безоплатну правову допомогу – 57-ми громадянам.

Працівниками Бюро та адвокатами системи безоплатної правової допомоги до районного суду, в інтересах громадян, було подано близько 100 позовних заяв, більшість з яких судом задоволено. Здебільшого звернення до суду стосувалися  питань: позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів; встановлення факту належності правовстановлюючого документа; відшкодування майнової та моральної шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину; визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням; представництва інтересів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та інші.

 Фахівцями Бюро у  2020 році проведено 86 правопросвітницьких заходів; під час карантинних заходів, розроблені інформаційні буклети 6 шт., презентації, письмові консультації та відеоролики 13 з різноманітних тем, серед яких: оренда землі, домашнє насильство, торгівля людьми, податкові канікули для ФОП під час карантину, встановлення факту родинних відносин, недійсність шлюбу, як відновити пенсію внутрішньо переміщеній особі  та інше.

 Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: 75700, Херсонська область, м.Скадовськ, вул. Олександрівська, 34, каб. № 16 тал. (05537) 5-46-21, електронна адреса skadovske@legalaid.ks.ua, skype – зв'язок  skadovske .

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора