Проведення профілактичних рейдів службою у справах дітей

На виконання ст. 20-1 Закону України «Про охорону дитинства» та рішення виконавчого комітету міської ради від 21 квітня 2010 року № 66 «Про обмеження часу перебування дітей на вулиці без супроводу дорослих на території Скадовської міської ради», з метою запобігання проявів злочинності та правопорушень у підлітковому середовищі, вчинення протиправних дій щодо неповнолітніх в громадських місцях, поширення проявів вживання неповнолітніми спиртних напоїв, тютюнопаління, контролю щодо обмеження перебування неповнолітніх, віком до 18 років, без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних залах, на вулицях міста у вечірній час, службою у справах дітей районної державної адмініcтрації спільно з працівниками Скадовського відділення поліції  Новокаховського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області, відділу освіти районної державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у місті Скадовську протягом 2018 року проведено 39 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал».

Під час проведення профілактичних рейдів виявлено 5 дітей-правопорушників. Працівниками Скадовського відділення поліції  Новокаховського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області за розпивання алкогольних напоїв на неповнолітніх складено 5 протоколів за ст. 178 КУпАП, крім того на неповнолітніх складено 6 протоколів за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях за ст. 175-1 КУпАП, зафіксовано 11 фактів втягнення дітей у пияцтво. З неповнолітніми та їхніми батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди, за неналежне виконання батьківських обов’язків за ст. 184 КУпАП працівниками поліції до адміністративної відповідальності притягнуто 67 батьків. 8 дорослих осіб, які втягували дітей у пияцтво, притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 180 КУпАП.

Також в ході проведення рейдів виявлено 12 порушеннь правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами, винних осіб притягнено до адміністративної відповідальності за ст. 156 КУпАП.

Запроваджена чітка система інформування служби у справах дітей районної державної адміністрації Скадовським відділенням поліції  Новокаховського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області про дітей, які не навчаються, скоїли злочини, правопорушення, затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжництво, жебракування, а також ведеться профілактична робота щодо усунення негативних проявів серед дітей.

Вважаємо за необхідне закцентувати увагу, що саме батьки несуть персональну відповідальність за належне виконання конституційних обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей.

Пам'ятка для батьків

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 21 квітня 2010 року № 66 «Про обмеження часу перебування дітей на вулиці без супроводу дорослих на території Скадовської міської ради», з метою запобігання проявів злочинності та правопорушень серед неповнолітніх

- встановлено граничний час перебування дітей до 18-річного віку на вулиці без супроводу батьків, або осіб, що їх замінюють:

у навчальний період                      -    до 21 години;

в вихідні та святкові дні               -    до 22 години;

в літній та канікулярний час        -    до 23 години.

- встановлено віковий ценз та час перебування дітей у місцях масових розваг та відпочинку без супроводу батьків, або осіб, що їх заміняють:

1. У комп’ютерних клубах:

у навчальний період                       -     з 15 до 20 години;

в вихідні та святкові дні                -     до 21 години;

в літній та канікулярний час         -     до 22 години.

2. В інших місцях масових розваг та відпочинку:

- дітям віком до 14 років                - до 18 години;

- дітям віком від 14 до 18 років:

у навчальний період                      - до 20 години;

в літній та канікулярний час        -  до 22 години.