Як працюватиме монетизація субсидій?

Усі одержувачі житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, які звернулися за її призначенням до 31 грудня 2018 року, у березні нараховані кошти отримають готівкою для оплати комунальних послуг за лютий цього року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за нараховані у квітні.

На початку березня кожен громадянин, якому призначена субсидія у готівковій формі, отримав через Укрпошту персональне повідомлення, в якому зазначена сума субсидії за лютий 2019 року, а також спосіб виплату коштів. Крім того, таку інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення.

Спосіб виплати субсидії залежить від категорії отримувачів. Особи, які не одержують пенсії, готівку отримають через Ощадбанк шляхом зарахування на відкритий поточний рахунок або грошовим переказом „Швидка копійка” (у разі відсутності рахунку). Пенсіонерам кошти субсидії будуть виплачені разом з пенсійною виплатою через Укрпошту або зараховані на рахунок в банківській установі, в якій зазвичай отримують пенсію. Проте через технічні проблеми деякі пенсіонери субсидію одночасно з березневою пенсією не отримали. Таким особам необхідно звернутися до Ощадбанку і отримати кошти грошовим переказом.

Грошовий переказ громадяни можуть отримати через касу Ощадбанку, надавши паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу одержувачі можуть відкрити поточні рахунки, на які перераховуватимуться суми субсидії у квітні та травні.

У випадках, коли пенсіонери, які не отримали субсидію разом з пенсійною виплатою, не мають можливості особисто звернутися до Ощадбанку, існує можливість отримання коштів за довіреністю. Довіреною особою можуть виступати родичі, соціальні працівники при сільських радах. Довіреність повинна бути оформлена нотаріально. У сільській місцевості вона видається уповноваженою особою сільської ради.

Звертаємо увагу, що в рахунках за сплату комунальних послуг за лютий сума нарахованої субсидії відображатися не буде, буде зазначено повну вартість спожитих послуг. Після отримання субсидії готівкою громадяни  самостійно розраховуються за спожиті у лютому природний газ, електроенергію, воду та інші послуги.

Слід зазначити, що оплата комунальних платежів після 20 березня не буде впливати на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на наступний період не призначать.

Одночасно повідомляємо, що обслуговування громадян з питань виплати житлової субсидії Ощадбанком здійснюється щоденно з 8-30 до 16-30 години без обідньої перерви, в суботу – з 8-30 до 12-00 години.