Робота служби у справах дітей районної державної адміністрації з захисту прав дітей в Скадовському районі

Станом на  17 січня  2019 року на первинному обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 126  дітей - сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування, 23  дитини  проживають  в  сім'ях, що перебувають  у  складних  життєвих  обставинах.

На  теперішній час  під опікою та піклуванням  громадян перебуває  88  дітей. Усі діти, які перебувають під опікою/ піклуванням громадян, проживають в сім'ях.  Протягом   2018 року встановлено опіку та піклування над  14  категорійними дітьми.  Припинено опіку в    8 випадках, з них 8 - на підставі досягнення дітьми повноліття. Із загальної кількості дітей, які перебувають під опікою та піклуванням, усі діти мають статус дитини-сироти  та  дитини, позбавленої батьківського піклування.

На регіональному обліку з усиновлення  знаходиться 49 дітей. Здійснюється облік в усиновлювачі (2 сім'ї). З обліку служби у справах дітей  районної державної адміністрації  на  усиновлення  передано дві дитини.

Із 126 дітей - сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування, 116 дітей  охоплено сімейними формами  виховання, 88 - знаходиться  під опікою, піклуванням  громадян, 14 - у прийомних  сім'ях,  13 - у дитячих будинках сімейного типу,  одна дитина у  сім'ях  родичів/знайомих, що  становить 92,0 %. 10  категорійних дітей виховуються  у  державних  закладах.

На  теперішній час в районі функціонує 10  прийомних сімей, у яких виховується  15   дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  3  дитячі будинки сімейного типу, у яких виховується  20  категорійних дітей. З початку  2018 року  довлаштовано до вже існуючої  прийомної родини  одну дитину, позбавлену батьківського піклування, та одну дитину довлаштовано дитячого будинку сімейного типу. Троє дітей вибули із прийомної родини та дитячих будинків сімейного типу, у зв'язку із досягненням повноліття  та із загрозою життю та здоров'ю інших дітей родини.

На  первинному  обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває  25  дітей,  які виховується  в  прийомних  родинах та дитячих будинках сімейного типу ( 18 -  виховуються  та  проживають на території  де  перебувають на  первинному обліку  та  7  дитини  проживають  на  інших  територіях). 15  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках  сімейного  типу   прибули  з  інших  територій.  Протягом  2018  року службою у справах дітей  здійснено 13 (родин) перевірки  стану утримання, виховання та розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у  прийомних та дитячих будинках сімейного типу. Під час перевірок  порушень  прав дітей не  виявлено.  Складено  35  звітів  стану утримання, виховання  та  розвитку  дітей.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації здійснюються заходи щодо захисту житлових та майнових прав дітей пільгової категорії.  Станом  на 17 січня  2019 року  із 126  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського піклування, 9 дітей мають житло на праві  власності, 68 -  дітей  на праві користуванні, 49 -  не мають житла. Протягом 2018 року  надано 11 дозволів голови районної державної адміністрації про продаж, дарування, житла та  майна.