Фонд соціального страхування впроваджує адресну допомогу

Євген БАЖЕНКОВ, директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України:

«Фонд соціального страхування України є соціальною інституцією, яка реалізує конституційні гарантії щодо соціального захисту громадян у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, охорони їх життя та здоров’я у процесі трудової діяльності.

Під страховим захистом Фонду нині перебувають 12 мільйонів застрахованих осіб, а також понад 207 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх сімей постійно отримують страхові виплати зі страхування від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Фонд забезпечує своєчасно і у повному обсязі виконання своїх зобов’язань перед застрахованими особами, потерпілими на виробництві та членами їх сімей, зокрема щодо надання матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних та соціальних послуг, які складають понад 92 % видаткової частини бюджету Фонду.

Виконуючи завдання щодо реалізації державної соціальної політики, ми переорієнтовуємо Фонд на зручну інституцію для людини і запроваджуємо адресність програм соціального захисту наших громадян. Хочу заявити, що прогресивний підхід «гроші ходять за людиною» – вже реальність.

Так, рішеннями правління Фонд визначив принципово нові механізми забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням, а застрахованих осіб – лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Ідеться, зокрема, про спрощення відшкодування витрат як на безпосередньо реабілітаційне лікування застрахованих осіб, так і оздоровлення потерпілих на виробництві.

Також намагаємося в повній мірі реалізувати проект електронного реєстру листків непрацездатності, який нарешті у значній мірі унеможливить махінації з лікарняними та суттєво знизить корупційну складову у цій сфері.