Козацька спадщина

Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст. День Покрова, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто. Покрова Пресвятої Богородиці було для козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії. Коли вони бажали обрати нових членів старшини, то збиралися саме у цей день.

17 жовтня 2018 року До Дня захисника України та Дня Українського козацтва, у Скадовському краєзнавчому музеї для учнів 7-го класу Скадовської ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів, класний керівник Шведа Людмила Василівна, відбувся захід «Козацька спадщина». На зустріч із школярами був запрошений керівник гуртка "Скадовські краєзнавці" (ЦДЮТ), Ройовий Українського козацтва Лиховид Олег Миколайович. Він розповів дітям про козацтво на території Херсонщини, про історичні пам’ятки рідного краю, надихнув підростаюче покоління до захоплення краєзнавством. Огляд цікавої української літератури на козацьку тематику провела зберігач фондів музею Степанова Євгенія. Екскурсовод Чеботарьов Владислав вказав на історичну та культурну спадщину Запорізької Січі, її відображення у живописі, детально описав холодну та вогнепальну зброю січових воїнів, розповів про виникнення танцю гопак, який демонструє силу, спритність, героїзм та благородність. Тепла атмосфера і цікава інформація допомогла учням дізнатись як образ козаків впливає на образотворче мистецтво та літературу, що дух сміливих воїнів живе в наш час у танку гопак, про безсмертну історію козацької епохи.

У національній свідомості образ козака знайшов сакральний сенс оберега, і його пізніші інтерпретації існують не просто як данина пам'яті предків, але як знак, що не припиняється опір, народної боротьби за високі ідеали незалежності, свободи, справедливості, мирного життя і творчості після перемоги. Ми маємо бути достойними пам’яті запорозьких козаків, оборонців рідної землі.