Деякі питання сплати військового збору.

Військовий збір - це додатковий податок, який українці сплачують з 2014 року. Військовий збір розглядався як тимчасовий захід, який був необхідний в зв'язку з російською агресією в східній частині України, однак військовий збір в 2018 році в Україні все ще залишається в переліку податків України.

Розмір військового податку становить 1,5%.

Хто є платником військового збору?

Відповідно до Податкового кодексу України зобов'язані платити військовий податок:

іноземці (нерезиденти), які проживають в Україні, а також отримують прибуток на території країни як в гривнях, так і в будь-якій іноземній валюті;
громадяни України (резиденти), які проживають на території, а також за кордоном;
податкові агенти, які зобов'язані перераховувати певний відсоток отриманих виплат до держбюджету.

Об'єкти оподаткування

Як зазначено в статті 163 Податкового кодексу України, об'єктами оподаткування можуть вважатися наступні види доходів:

дохід за місяць або рік, який оподатковується;
доходи, які резиденти або нерезиденти отримують з інших держав;
різні типи оподатковуваних виплат (податок стягується при їх нарахуванні).

Якщо поглянути на статтю 164 Податкового кодексу України, то можна побачити, які види доходів оподатковуються військовим податком. До них відноситься:

заробітна плата платника податків;

різноманітні виплати цивільно-правового характеру (премії і т.д.);

гроші, що були отримані в результаті реалізації майна (в тому числі акцій, роялті);

кошти, що були отримані в результаті проведення фінансових операцій з майном фізичної або юридичної особи;

дохід, що не включався в минулі податкові періоди;

доходи пасивного характеру, що включають виграші;

гроші, що були отримані в результаті процедури дарування;

майно, що було визнано скарбом;

доходи від операцій з цінними паперами.

Не підлягає оподаткуванню

У Податковому кодексі також є певні категорії доходів, які не підлягають оподаткуванню. У число таких доходів входять:

фінансова допомога соціального характеру, яку держава виплачує вагітним жінкам, а також молодим мамам;

грошова допомога, яка надається на медичне обслуговування;

допомога, що виплачується при похованні;

пенсії (військовий збір в 2018 році в Україні з пенсіонерів не стягується);

стипендія, що виплачується студентам і аспірантам.

кошти, які призначаються для оздоровлення на курортах, в санаторіях і т.д .;

сума вартості подарунків (але важливо відзначити, що вартість подарунка в такому випадку не повинна перевищувати розмір однієї заробітної плати);

гроші, що потрапляють під категорію благодійної допомоги.

Військовий збір також не стягується при купівлі валюти.

Штраф

Якщо фізична особа ухиляється від сплати військового податку, це загрожує штрафами. Несплата військового збору в 2018 році (або прострочення) призводить до нарахування пені, яка нараховується після закінчення трьох місяців з моменту останньої сплати податків.

У тому випадку, коли фізична або юридична особа ухиляється від сплати податку кілька разів, сума штрафу зростає (50% від несплаченого зобов'язання вдруге і 75% вже в третій раз).

Крім фінансових санкцій у вигляді пені, також можлива і адміністративна відповідальність, яка тягне за собою сплату трьох мінімальних доходів. Штрафи можуть нараховуватися в разі помилкового нарахування податків (може нараховуватися неправильна сума). Повторне порушення загрожує ще більшим штрафом.

Відповідно дo ст. 163 пpим. 4 Kодексу про адміністративні правопорушення вiд 07 гpудня 1984 pоку № 8073-X із змiнами та дoповненнями неутримання aбо неперерахування дo бюджету cум податку нa доходи фiзичних осіб пpи виплаті фiзичній особі дoходів, перерахування податку нa доходи фiзичних осіб зa рахунок кoштів підприємств, yстанов і oрганізацій (крім випaдків, коли тaке перерахування дoзволено законодавством), неповідомлення aбо несвоєчасне пoвідомлення державним податковим інспекціям зa встановленою фoрмою відомостей пpо доходи гpомадян, –

тягне зa собою попередження aбо накладення штрафу нa посадових oсіб підприємств, yстанов і oрганізацій, а тaкож на гpомадян - суб’єктiв підприємницької дiяльності у розмірі вiд двох дo трьох неоподатковуваних мінімумів дoходів громадян.

Варто стежити за тим, щоб реквізити для оплати військового збору в 2018 році в Україні були вказані правильно. Досить часто помилки призводять до негативних наслідків.