Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Порядок дій у разі якщо зникло електропостачання

Взаємовідносини, що виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі – Правила), затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312.

Відповідно до пункту 1.2.4. Правил, точка розподілу (передачі) електричної енергії споживачу установлюється на межі балансової належності його електроустановок та зазначається в договорі споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з оператором системи розподілу (далі – ОСР).

Тому найперше, що потрібно знати – до кого звертатися, якщо раптово у будинку чи квартирі зникло світло. У кожному окремому випадку це можуть бути різні організації.

Так, у разі, коли світло відсутнє тільки у будинку чи квартирі, то спочатку необхідно перевірити будинкові (квартирні) автомати чи запобіжники. Якщо при ввімкнених автоматах (запобіжниках) світло не з’явилося, тоді вже слід викликати фахівця або спеціалізовану організацію, яка надає послуги з обслуговування електропроводки відповідно до нормативного документу «Технічна експлуатація електричних станцій і мереж. Правила». Звертаємо увагу, що електромережі всередині будинку (квартири) не відносяться до компетенції ОСР у частині їх обслуговування.

У випадку, коли світло відсутнє у межах одного багатоквартирного будинку (на сходовій клітині, перед багатоквартирним будинком) – необхідно звернутися до голови ОСББ чи житлово-експлуатаційної компанії, яка обслуговує будинок. Електромережі всередині будинку (поза квартирою) є у власності та на обслуговуванні ОСББ чи ЖЕКу. Власники об'єктів благоустрою забезпечують освітлення цих об'єктів відповідно до вимог норм і правил (стаття 29 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).

У разі відсутності вуличного освітлення необхідно звертатися до місцевих органів виконавчої влади, оскільки організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом (стаття 20 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів»).

У випадку, коли немає освітлення у цілому мікрорайоні чи на цілій вулиці – необхідно звернутися до регіонального підрозділу ОСР за номером телефону кол-центру, зазначеному на сайті ОСР або у квитанції, та який працює без вихідних, цілодобово і безкоштовно.

Крім того, на сайті ОСР можна перевірити, чи не пов’язана відсутність електропостачання з плановими роботами з ремонту електрообладнання, оскільки ОСР зобов’язаний повідомляти споживачів про застосування графіків обмеження споживання електричної енергії, обмеження споживання електричної потужності, аварійні відключення споживачів електричної енергії, величину зниження споживання електричної енергії та потужності, а також планові ремонтні роботи в електричних мережах, що спричиняють перерву в електропостачанні споживачів (підпункт 12 пункту 5.1.2. Правил).

Подальші дії залежатимуть від того, чому зникла електрична енергія.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора