Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Увага фальсифікат!

Останні роки в Україні  дуже гостро стоїть питання  фальсифікованих  засобів захисту рослин, адже воно безпосередньо  пов’язане  з процесом виробництва сільськогосподарської продукції  та продуктів  харчування , які мають бути абсолютно  безпечними для споживання. Фальсифіковані  пестициди  становлять   особливу  небезпеку, оскільки   інформація  про їхню  небезпеку відсутня  або обмежена, дія – непередбачувана, а завдана шкода  - істотна  та тривала. Так, фальсифіковані пестициди, навіть за наявності  діючої речовин и, аналогічної тій, що є  в оригінальному препараті, містять неперевірені   допоміжні  речовини (барвники, стабілізатори) невідомого походження, що можуть утворити  непередбачені  шкідливі сполуки!  Тому  фальсифіковані  пестициди  не лише  неефективні, а й майже  завжди призводять  до  непередбачуваних наслідків та завдають значної шкоди! Економія на придбанні  підроблених  пестицидів   приносить істотні матеріальні  збитки!

            Способи захисту  від підробок:

- купувати  пестициди  потрібно лише  в офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах і відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів  і можуть гарантувати продаж саме  оригінального продукту.

- постачальники ЗЗР повинні мати сертифікати відповідності  на продукцію, що реалізується. Тому під час купівлі  ЗЗР  слід обов’язково  вимагати  від продавця  сертифікат якості на  продукт і касовий (товарний) чек  із зазначенням такої  інформації - назва підприємства  або прізвище продавця, найменування товару, ціна  та кількість  товару, дата продажу.

Покупцеві корисно  було б мати   хоча б  первинні знання  щодо захисних  елементів  упаковки. Насамперед:

- упаковка  має бути заводською, а не кустарною. Особливу увагу  слід звертати на наявність  голограм (оригінальну  голограму неможливо зняти  неушкодженою з упаковки), захисних плівок, номерів партій , спеціальних позначок на  кришці.

- інформація на етикетці  має  бути надрукована чітким  шрифтом, українською мовою, із зазначенням  назви постачальника та його адреси  в Україні, діючої речовини , назви препарату, номера партії, ваги  або об’єму, дати  виготовлення і терміну  придатності, найменування  фірми – виробника і його  адреси, регламенту застосування. Етикетка повинна  міцно кріпитися  до упаковки.

Окрім цього, світові виробники  та постачальники  пестицидів  застосовують  загальноприйняте у світі   обов’язкове  маркування  своєї продукції шляхом нанесення  номера партії  та дати  виробництва  на упаковці, етикетці чи закрутці. Це дуже дієвий  елемент захисту, особливо коли уважно  порівняти дату  виробництва препарату, вказану на упаковці, з датою  виробництва  тари, що  зазвичай вказується на її дні. Якщо  дата на дні тари  стоїть пізніша за дату  виробництва препарату, то перед вами фальсифікат.

Сільгоспвиробники, як заощадливі  господарі , завжди прагнуть  « Заощадити» й через це  дуже часто потрапляють  на гачок  нечесним ділкам, котрі  виробляють і реалізовують  фальсифіковані  ЗЗР. Але найбільше  виявляють  фальсифікованих пестицидів  для роздрібного продажу населенню (препарати для  боротьби  з колорадським жуком на картоплі та шкідники  садів і овочевих  культур), а також аналоги відомих світових брендів. Тобто ті препарати, що  широко рекламують і  мають стабільний    попит і збут.

Пам’ятайте – підроблені  пестициди  й агрохімікати  шкідливі для вашого  здоров’я, небезпечні для довкілля, токсичні для врожаїв.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора