Через Крути до майбутнього

Фото без описуЩорічно 29 січня Україна  вшановує молодих борців за волю, полеглих  у далекому 1918 році  під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській  державі.

Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боях за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Бій під Крутами - це одна з подій  Української революції 1917–1921 років,  100- річчя якої згідно з указом Президента України відзначаємо на загальнодержавному рівні. Власне, завдяки тим подіям  ми маємо  Незалежну і Соборну державу.

Саме сьогодні  у читальній залі КЗ «Скадовська ЦБС» відбулася інформаційна година-реквієм «Через Крути до майбутнього», на яку віддати шану  загиблим  завітали керівництво району та міста, представники бюджетних установ, працівники комунальних закладів  та молодь міста.

Кадри відеохроніки переконливо донесли до присутніх весь масштаб тих трагічних подій. Також було представлено трейлер фільму «Крути 1918», на  презентації якого у столиці неодноразово наголошувалось,  що історія 100-річної давнини перегукується із сучасними українськими реаліями – Майданом, окупацією частини території країни, війною на Сході.

Ще одна  трагічна сторінка у багатостраждальній історії України була згадана сьогодні. Адже 27 січня  українці та увесь світ вшановували пам'ять знищених у страшних жорнах Голокосту євреїв, ромів  та інших жертв геноцидів. Символом Голокосту в Україні став розстріл у Бабиному Яру близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями. Не оминула ця трагедія і Скадовський район.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв Крут, пам’ять усіх, хто став жертвою злочинних вбивств фашистів у роки Другої Світової війни та  воїнів, які полягли в боях за вільну незалежну Україну в наші дні.

У своїй промові  голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Ананійович Турик зазначив: «Ми повинні пам’ятати героїв Крут, доносячи до майбутнього покоління всю ту правду,  яку ми отримуємо сьогодні. Проводячи паралель із сьогоднішнім днем, ми згадуємо Донецький аеропорт,  який є свідченням  героїзму наших захисників.  Ми маємо  пам’ятати   про всі події нашого історичного  минулого, що є запорукою  мирного  сьогодення». Проникливо  звучали музичні композиції у виконанні викладача  Скадовської дитячої школи  мистецтв Асібе Садикової.

Наприкінці заходу  бібліотекарі  запросили всіх бажаючих  ознайомитися з літературою та фотоматеріалами,  представленими  на книжково-ілюстративних  виставках «Через Крути до майбутнього»  та  «Голокост - шрам на серці людства», які розміщені  у читальному залі нашої  книгозбірні.

Пам'ятаючи про трагедію минулого,  ми з надією дивимося в майбутнє  нашої   незалежної  держави. Мир і злагода — це головне, що нам потрібно сьогодні.