З 1 січня 2019 року змінено розмір мінімальної заробітної плати

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з січня 2019 року на рівні    4173 гривні. У зв’язку з цим розмір мінімального страхового внеску становитиме:

4173 грн х 22 % = 918,06 гривень. Тобто, роботодавець зобов'язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру. Це стосується як юридичних, так і фізичних осіб - роботодавців.

Звертаємо увагу, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. Також, нагадуємо, що за недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.

Підвищення мінімальної заробітної плати вплине на розмір бази нарахування єдиного внеску. Якщо загальна сума фактично нарахованих основному працівнику (крім інвалідів) виплат (заробітна плата, лікарняні, декретні, винагорода за договорами ЦПХ), на які нараховується ЄСВ, менше мінімального рівня, то ЄСВ нараховується і сплачується в сумі 918,06 гривень.

Нагадуємо, що в таблиці 6 про нарахування ЄСВ (форма №Д4)  суми доплати  до мінімального  страхового внеску відображають з кодом типу нарахувань 13.

Приклад: працівнику за основним місцем роботи, який працює на неповну ставку, роботодавцем нараховано зарплату за січень 2019 року у розмірі 3200 гривень.

Базою для нарахування ЄСВ, оскільки йдеться про цілий місяць, у якому працівник перебував у трудових відносинах із роботодавцем за основним місцем роботи, в цьому випадку є мінімальна заробітна плата - 4173 грн (а не фактично нарахована зарплата). Тому роботодавець повинен сплачувати ЄСВ у мінімальному розмірі - 918,06 грн.

В таблиці 6 додатку 4 інформація щодо нарахування ЄСВ такому працівнику відображається двома рядками. В першому рядку в графах 17 та 18 зазначають фактично нараховану заробітну плату працівника - 3200 грн, та в графі 21 нарахований ЄСВ на зазначену суму - 704 грн. У другому рядку у графі  19 зазначають суму доплати 973 грн, яка розраховується як різниця між мінімальною заробітною платою та фактично нарахованою, в графі 21 зазначається нарахований на суму доплати ЄСВ - 214,06 гривень.

Важливо пам’ятати, що графи з 22 по 25 обов’язково заповнюємо однаково як в першому, так і в другому рядку.