Соціальні виплати для патронатних сімей
Для забезпечення дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, належних умов для зростання у сімейному оточенні, в державі створені сімейні форми виховання, зокрема патронатні сім’ї.
Патронатна сім’я – це сім’я, в яку тимчасово влаштовані діти на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Строк перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. В окремих випадках строк перебування дитини в сім’ї може бути подовжений до шести місяців за рішенням органу опіки та піклування.
На кожну дитину в патронатній сім’ї виплачується соціальна допомога в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (4647,50 грн для дітей до 6 років та 5795 грн на дітей від 6 до 18 років). Крім того, за надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується грошове забезпечення в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (10985 грн). У разі, коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.
Для прикладу: в патронатній сім’ї перебувають двоє дітей віком від 6 до 18 років. Щомісяця ця сім’я буде отримувати 24772 грн державної допомоги (11590 грн на дітей та 13182 грн грошове забезпечення патронатним батькам).
Розміри соціальних виплат будуть збільшуватися відповідно до того, як збільшуватимуться прожиткові мінімуми для дітей та працездатних осіб.
Звертаємо увагу, що за період перебування дітей у дитячих будинках сімейного типу, прийомних та патронатних сім’ях будуть сплачені страхові внески і він буде включений до страхового стажу під час призначення пенсії патронатним батькам.
Інформацію щодо створення патронатних сімей можна отримати в службі у справах дітей районної державної адмінстрації за телефоном 5 32 33, а інформацію стосовно нарахуванням їм державних виплат – в управлінні праці та соціального захисту населення за телефоном 5 35 03.