Можливість започаткування власної справи за допомогою служби зайнятості

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Згідно частини сьомої статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, що затверджений  наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015    № 613.

Хто може отримати допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи?

Відповідно до чинного законодавства про зайнятість населення допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності можуть отримати безробітні:

• яким виповнилось 18 років;
  • які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи;
  • які не порушували режим відвідування центру зайнятості протягом періоду перебування на обліку.

В якому розмірі виплачується допомога по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності?

Виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.

Розрахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється з урахуванням максимального розміру допомоги та мінімального розміру допомоги, встановленого правлінням Фонду, що діє на дату державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця.

Зміна розміру мінімальної та максимальної величини допомоги по безробіттю, що відбулась після державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця, не є підставою для коригування допомоги по безробіттю, що виплачена одноразово.

Які документи необхідно надати для розгляду питання щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово?

Для розгляду питання щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово необхідно подати такі документи:

– заяву про надання допомоги;

– бізнес-план.

Рішення про одноразову виплату допомоги по безробіттю (або відмову у її виплаті) приймається директором обласного центру зайнятості на підставі висновку комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, щодо здатності безробітного до підприємницької діяльності.

Висновок комісії надається, виходячи з результатів професійної діагностики безробітного, набутих ним знань з організації підприємницької діяльності та аналізу його бізнес–плану.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості за адресою: м. Скадовськ, вул. Олек-сандрівська, 32-А  або за тел. 5-33-74.