Відділ «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

Діяльність відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

Так, звітуючи про свою діяльність, повідомляємо наступне: у ІІІ кварталі 2019 року 131 клієнти Бюро змогли отримати відповіді на свої питання правового характеру. Основними питаннями, що хвилювали жителів Скадовського району були питання сімейного права (розірвання шлюбу, стягнення аліментів,   визначення місця проживання дитини, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною порядок усиновлення); житлового права (примусове виселення з житла, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття її з реєстрації місця проживання, усунення перешкод у користуванні майном); соціального забезпечення (  порядок призначення виплат одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям); спадкового права ( визнання заповіту недійсним, порядок спадкування за законом та за заповітом, визнання права власності); земельного права (договір оренди земельної ділянки та порядок його розірвання, орендна плата, порядок приватизації земельної ділянки), цивільного права (встановлення факту належності правовстановлюючого документа, встановлення факту народження) та інші.

За звітний період під час роботи дистанційних та мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян) по населеним пунктам Скадовського  району  було надано загалом безоплатну правову допомогу – 45-ти громадянам.

Працівниками Бюро та адвокатами системи безоплатної правової допомоги до районного суду, в інтересах громадян, було подано 17 позовних заяв, більшість з яких судом задоволено, інші перебувають на розгляді. Здебільшого звернення до суду стосувалися  питань: встановлення факту належності правовстановлюючого документа;  визнання права власності на будинок, припинення дії держаного акту на землю, визнання права власності на земельну частку (пай), розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину, дрібне хуліганство у справі про адмінправопорушення та інші.

Фахівцями Бюро у ІІІ кварталі 2019 року проведено 22 правопросвітницьких заходи.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: Херсонська область, м.Скадовськ, вул. Сергіївська, 4 каб. 4 тал. (05537) 5-46-21