Про державну фінансову підтримку

Постановою КМУ від 24 жовтня 2018 року № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (затвердженого Постановою КМУ від 07 лютого 2018 року № 106)(далі - Порядок).

Зокрема, знято обмеження щодо розміру земельної ділянки фермерського господарства та збільшено рівень доходу з 15 млн. грн. до 20 млн грн. для участі у програмах, а також змінено перелік сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які мають право на отримання відповідної фінансової підтримки.

За зміненим Порядком фінансова підтримка надається сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу:

•          молочарського, м’ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;

•          плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Крім того, Порядок доповнено новими напрямками державної підтримки, які реалізовуватимуться через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, а саме бюджетна субсидія для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис. грн на одне фермерське господарство. А також, у 2018 році надаватиметься бюджетна субсидія на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 000 грн на 1 ФГ).

Також вдвічі збільшено розмір компенсації вартості закупленого українського насіння – до 60 тис. грн, крім того закуповувати насіння можна як безпосередньо у суб’єктів насінництва, так і у їх офіційних представників.