Школа переїжджає в літо
Головний об’єкт нашої турботи й уваги – діти. Усе інше, що ми робимо, - засоби цієї турботи. Тому питання літнього відпочинку дітей для нас – це школа, розміщена на природі, де менше навантажується мозок, а більше працює тіло і святкує душа. Завершився навчальний рік. Попереду тривалі канікули, відпочинок. Школа переїжджає в літо. Нехай воно буде радісним й успішним.
Протягом червня 2018 року працювали 7 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням на базі ОЗ СНВК «Академічна гімназія», Лазурненської, Новомиколаївської, Красненської, Благодатненської, Олександрівської та Петропавлівської загальноосвітніх шкіл. У них відпочили 353 особи, що становить 9 % від загальної кількості здобувачів освіти району, які потребують оздоровлення.
Табори функціонували за рахунок коштів місцевих рад та залучених (батьківських) коштів.
Особлива увага була приділена дітям соціально незахищених категорій. У пришкільних таборах відпочили: 6 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 3 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 59 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 12 дітей, батьки яких воюють в зоні АТО.
У дитячих закладах відпочинку були створені умови для педагогічно обґрунтованого, змістовного та цікавого дозвілля дітей, що дало можливість їм творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд. Основним напрямком роботи таборів відпочинку став національно-патріотичний.
У всіх таборах відпочинкові зміни були тематичні: Благодатненській ЗОШ - «Мандрівка по рідній країні», Красненській ЗОШ – «Перлина Таврії», Новомиколаївській ЗОШ – «Веселі українці», Петропавлівській ЗОШ - «Стежками малої Батьківщини», Олександрівській ЗОШ – «Співуча Україна».
Діти стали учасниками заходів: свято «Український віночок – народний оберіг», театральний конкурс «У світі української казки», майстер-класи «Обереги моєї родини», «Український орнамент», вернісаж «Парад віночків», театралізована вистава «Івана Купала», весела гуморина, спорт-шоу «переможний клич», квест «Визначні місця столиці», створення альманаху «Мандруємо Україною», екоподорожі, створення макету карти України. Можна ще довго перераховувати цікаві заходи, що підготували педагоги для своїх вихованців, але найголовніше те, що діти із задоволенням йшли в пришкільні табори, а батьки вдячні вчителям за цікаво організоване дозвілля малечі.
Крім цього, на базі закладів загальної середньої освіти працювали 17 мовних таборів, в яких поглибили свої знання з іноземних мов 1250 здобувачів освіти району.
19 дітей, батьки яких є учасниками АТО, були направлені на відпочинок в оздоровчий заклад «Крилатий» (с. Красне Скадовського району).
20 спортсменів Скадовської районної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи з 06 по 20 червня 2018 року відпочили та взяли участь масових комплексних змаганнях «Дитяча Олімпіада Херсонщини-2018» в смт Лазурне.
З 09 по 15 липня 2018 року 12 учнів Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відпочили та взяли участь у військово-патріотичній грі «Ігри нескорених», які пройшли в с. Сприня Самбірського району Львівської області на базі спортивно-туристичного комплексу «Прикарпаття».
У червні 38 вихованців Центру дитячої та юнацької творчості в рамках Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування «Мій рідний край» провели 1 велопохід та 2 піших походи по Херсонській області
Протягом літнього періоду проведено туристсько-екскурсійні поїздки учнів по містах України, якими було охоплено 955 осіб.
Найбільше у світі багатство — це здоров’я, а діти — це майбутнє кожної нації, її завтрашній день. Зростатимуть здорові діти, буде здорова нація, весь народ України, буде міцна і багата держава, у якій всі люди будуть щасливими.