Заборгованість із виплати заробітної плати та сплати єдиного соціального внеску на контролі влади

Одним із негативів у роботі, який впливає на показники соціально - економічного розвитку району є заборгованість по заробітній платі .

Контроль за станом виплати заробітної плати, легалізацією трудових відносин та дотриманням мінімальних гарантій у сфері оплати праці здійснює тимчасова   комісія з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних  гарантій у сфері оплати  праці та інших соціальних виплат. Протягом 2020 року підготовлено та проведено 13 засідань, заслухано 43 суб’єктів господарювання, які використовують найману працю, з них: 16 суб’єктів господарювання, які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру або нижчу середньогалузевого показника; тричі на  засіданнях заслухано звіт керівництва ДП «Скадовський морський торговельний порт» та на одному - керівника ДП «Санаторно-оздоровчий комплекс «Гілея» НТК ІЕЗ ім.Є.О.Патона Національної академії наук України» щодо розвитку підприємств та пошуку шляхів надходження коштів на погашення заборгованості із заробітної плати і  іншим видам платежів; 16 суб’єктів господарювання у яких є заборгованість по  ЄСВ; 7 - з питань легалізації найманих працівників.

Протягом січня 2021 року підготовлено та проведено 1 засідання під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Валентини Головатої, за участю представників структурних підрозділів РДА, Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості, відділу забезпечення поповнення бюджету  фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області,  Скадовської ДПІ Херсонського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м.Севастополі, заслухано 3 суб’єктів господарювання у яких є заборгованість по  ЄСВ.

За оперативними даними проведеного моніторингу станом на 29 січня 2021 року заборгованість із виплати заробітної плати по Скадовському району становить 865,0 тис. грн по ДП «Скадовський морський торговельний порт» (37 осіб). На протязі 2020 року на підприємстві пройщло скорочення до 7 осіб, але проблема погашення заборгованості залишається не розв’язаною. У травні 2021 року планується Фондом держмайна провести торги з продажу Порту.