Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щороку в Україні, як і всій Європі,  з 25 листопада по 10 грудня проходить  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка, в першу чергу, покликана привернути  увагу громадськості до актуальних для  суспільства проблем: подолання сімейного насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

У нашому  районі дана акція також стартувала 25 листопада - в Міжнародний день боротьби за ліквідацію  насильства по відношенню до  жінок. Ця дата була обрана Генеральною Асамблеєю ООН не випадково. Саме цей день став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Відомо, що дати початку та завершення акції утворюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Надзвичайно важливо, аби кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у ХХІ столітті, потерпають українські жінки.

Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, розроблено план заходів, які було проведено за участю представників служби у справах дітей районної державної адміністрації, відділу освіти районної державної адміністрації, Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості та Скадовського відділення поліції Новокаховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області. В рамках акції  на  території  району проведена вулична робота щодо попередження вчинення домашнього насильства, з розповсюдженням 30 інформаційних буклетів та 100 листівок. Фахівцями з соціальної роботи проведено інформування серед учнів навчально-виховних закладів, а саме: лекції на теми «Протидія жорстокого поводження у шкільному середовищі», «Недопущення конфліктних ситуацій серед учнів загальноосвітніх закладів», «Недопущення булінгу у шкільному середовищі». Серед обліковців Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості  проведено  лекцію «Профілактика насильства в сім’ї та жорстокої поведінки». За участю родин внуртішньо переміщених осіб, сімей, що потрапили в складні життєві обставини, учасників антитерористичної операції проведено круглі столи «Зупинимо насильство разом!» та «Зупинимо насильство разом! Протидія насильства в сім’ї» на яких, спеціалістами управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, всім учасникам заходу було вручено набори канцтоварів.

Якщо Ви або Ваші близькі страждають від насильства, не потрібно це терпіти й приховувати, а краще звернутися за телефонами: Скадовський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (05537) 50105, Служба у справах дітей районної державної адміністрації (05537) 53233, Скадовське відділення поліції Новокаховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області (05537) 50202 або 102, Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства 116 123, Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей, 8 800 500 335 або 386 (з мобільного), Цілодобовий телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім'ї 044 451-5-451.