Одягаймо вишиванки і в будні і свята!

Українська вишиванка – яскравий приклад культури, яка відображає нашу особливу національну традицію.  Святкові акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не лише в Україні, але й далеко за її межами – у країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії, тощо.

17 травня 2018 року на площі Скадовського районного будинку культури творчі колективи закладу вітали учасників святкової ходи параду вишиванок, який вже п’ятий рік поспіль відбувається в рамках Всесвітнього Дня вишиванки. Цьогоріч вперше усіх гостей на площі біля Скадовського РБК зустрічало містечко майстрів. Понад 20 майстрів народно прикладного та декоративно-ужиткового мистецтва представили свої роботи. На виставці можна побачити і придбати авторські роботи, що зберігають тепло рук наших, скадовських майстрів, виконані у най різноманітніших техніках.

Звичайно, центром уваги сьогодні  є Українська вишиванка –  це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Сьогодні вишиванка стала символом відродження національної самосвідомості, духовності та почуття власної гідності. Саме цей символ об’єднав очільників влади, керівників та представників трудових колективів, установ, підприємств, організацій міста, громадських об'єднань, молодь, учнів та вчителів Скадовського навчально-виховного комплексу  "Академічна гімназія", які  підготували тематичний блок «Моя вишиванка найрідніша» і подарували гарний настрій усім, хто приєднався до акції.

У вітальній промові голова Скадовської райдержадміністрації Віктор Турик, підтримав цю ідею та приєднався до параду вишиванок.

До акції долучилися і аматорські колективи Скадовського районного будинку культури: солісти-вокалісти вокальної студії Скадовського РБК (кер. Юрій Саранча) та народної вокальної естрадної студії «Всі разом» (кер. Юрій Луканов), театр-танцю «Драйв» (кер. Валентана Хмара) та заслужений діяч естрадного мистецтва Ольга Миронець.

Українську вишивку називають «молитвою без слів». То ж одягаймо вишиванки і в будні і свята.