Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У  районі стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку з 25 листопада по 10 грудня. Основними завданнями акції є, зокрема, привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.

В Україні, за даними досліджень, кожна друга жінка потерпає від насильства в сім’ї, 30% із них стали жертвами у віці до 18 років. Більш ніж половина постраждалих жінок постійно проживають з агресором і не знають, де отримати допомогу. Близько 75% жертв різних видів насильства ні до кого не зверталися за допомогою, решті – допомагали родичі.

Протягом 9 місяців 2020 року до Скадовсько відділення Новокаховського відділу поліції ГУНП у Херсонській області надійшло 294 звернення щодо насильства в сім’ї, серед них 259 надійшло від жінок та 35 - від чоловіків.

Спеціалістами структурних підрозділів районної державної адміністрації, Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектору превенції Скадовського відділу поліції ГУНП у Херсонській області, які відповідають за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім'ї, постійно проводяться профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота в неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах та в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти на теми: «Конфлікти в сім’ї та шляхи їх розв’язання».

До осіб, які вчинили домашнє насильство застосовуються спеціальні заходи. Так протягом 9 місяців 2020 року було винесено 288 офіційних попереджень про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, 39 термінових заборонних приписів та          215 осіб взято на профілактичний облік терміном на один рік.

Шановні громадяни, не мовчіть! Не треба боятися звертатись за допомогою. Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства звертайтеся до: Скадовського відділення Новокаховського відділу головного управління національної поліції в Херсонській області тел.(05537) 5-02-02 або 102, Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тел.(05537) 5-01-05, управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації (05537) 5-34-71, Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерно-зумовленого насильства 116 123 або 0 800 500 335 (з мобільного), цілодобового телефону довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім'ї тел. (044) 451-5-451.