Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви

Сьогодні 1 березня, у перший день такої довгоочікуваної весни у виставковій залі районного будинку культури відбувся районний етап V Обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».

Уже п’ятий рік поспіль діти, обдаровані  мистецьким хистом, мають чудову нагоду позмагатись у вмінні декламувати твори Ліни Костенко, виконувати пісні на її слова,  створювати ілюстрації до творів найвідомішої української поетеси сучасності.

Працівникам Скадовської центральної бібліотеки  для дітей комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система» та  комунальної установи «Скадовський методичний кабінет» дуже приємно бути координаторами у цьому величезному підготовчому  творчому процесі, який об’єднав учнів навчальних закладів району, їхніх керівників та шкільних бібліотекарів.

Журі  районного етапу визначило переможців І, ІІ та ІІІ-го ступенів. Переможці І-го і ІІ-го ступенів представлятимуть Скадовський район на фінальному обласному фестивалі-конкурсі у місті Херсон 19 березня.

Цього року у конкурсі прийняли участь 74 учасника, а переможцями стали: у номінації «Вокалісти» - Тодорчук Єлизавета, учениця Шевченківської ЗОШ, у номінації «Художники» - Канюка Софія, учениця ОЗ СНВК «Академічна гімназія», у номінації «Автори віршів» - Гритчина Олена з Улянівської ЗОШ, у номінації «Читці» - Негуляєва Марина з села Тарасвіка.

Журі було дуже складно визначитися з переможцями, адже кожен учасник вражав своїм відчуттям поезій Ліни Василівни. Особливо запам’ятались виступи у категорії «Читці» таких виконавців: Кудревського Максима (Таврійська ЗОШ), Марченко Даніели (Широківська ЗОШ), Якуб Стефанії (ОЗ СНВК «Академічна гімназія»), Лесніченко Дар’ї (Скадовська ЗОШ №3), Овсянікової Тетяни (Володимирівська ЗОШ).

У номінації «Вокалісти» усі були неперевершеними і Борисенко Анастасія (Скадовська ЗОШ №3), і гурт Широківської ЗОШ «Гарячі серця», і зворушливий дует з Тарасівки – Соценко Каміла та Тюрдьо Єлизавета.

У номінації «Автори віршів» хочеться відзначити Пінковського Владислава (Благодатненьська ЗОШ), який написав вірш двома мовами, Мечик Світлану (Тарасівка) та Говзан Валерія (Петропавлівськ).

Найбільше робіт було представлено у номінації «Художники» і дипломами другого та третього ступенів було відзначено Таран Тетяну (ОЗ СНВК «Академічна гімназія»), Гаврилюк Софію (Новомиколаївська ЗОШ) та Рудик Катерину (Тарасівська ЗОШ).

Приємно, що з кожним роком кількість учасників збільшується, особливо з сіл нашого району. Бажаємо учасникам успіхів у обласному етапі та чекатимемо з нетерпінням наступних перемог.