Доплата до мінімального внеску для врахування страхового стажу

Доплату до мінімального страхового внеску можуть здійснити будь-які особи, які колись підлягали пенсійному страхуванню, але мають не повний страховий стаж.  Доплата  за період роботи з 01.01.2004 по 31.12.2010 може бути здійснена через органи Пенсійного фонду України.

Фізичні особи, які бажають здійснити доплату до суми страхових внесків з  таким чином, щоб сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок, подають до органів Пенсійного фонду заяву із зазначенням необхідного періоду.

Спеціалісти управління Фонду складають повідомлення – розрахунок на підставі даних персоніфікованого обліку, в якому розрахована сума доплати. В свою чергу, застрахована особа здійснює відповідну доплату протягом 10 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

Також застрахована особа, яка здійснює доплату, формує і подає до органів Пенсійного фонду сама за себе відомості про суми доплат. В них зазначають місяць та рік, за який проведено нарахування, суму, з якої сплачено внесок та суму доплати. Граничний строк подання таких відомостей – протягом одного календарного місяця після здійснення доплати.

Нагадуємо, що зазначені доплати здійснюються в разі необхідності зарахування неповного місяця роботи до страхового стажу як повного. Отже, у випадку, коли особа працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень), знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати тощо, така застрахована особа може здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

Також зазначена норма Закону стосується і фізичних осіб – підприємців, які здійснювали підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування .