Спільний семінар з нагоди Міжнародного дня людей з особливими потребами

Третього грудня разом зі світовою спільнотою ми відзначаємо Міжнародний день людей з інвалідністю.  Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до них ставляться як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю має нагадати кожному з нас, що поруч живуть люди, які постійно потребують допомоги і захисту. Інвалідність не позбавляє громадян України права на працю. Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують соціального захисту та гідних умов життя.

Так, з нагоди цього дня, 01 грудня поточного року в приміщенні Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості відбувся семінар на тему: «Соціальні послуги особам з інвалідністю». На захід було запрошено 8 осіб з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та соціальні партнери, а саме: начальник Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області Мазной Сергій Олександрович та начальник відділу Скадовського бюро правової допомоги Мосіна Тетяна Валентинівна.

Спочатку заходу завідувачка сектору профорієнтації Арестова Влада Віталіївна поінформувала учасників заходу про послуги служби зайнятості для осіб з особливими потребами, про право на проходження професійного навчання.

Начальник Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області Мазной Сергій Олександрович розповів про послуги Фонду соціального страхування, які надаються особам з інвалідністю. Особливу увагу він звернув на те, що можливість отримання послуг Фонду соціального страхування напряму залежить від легального працевлаштування. Тобто працююча людина є застрахованою особою коли за неї роботодавцем щомісячно сплачується єдиний соціальний внесок.

Начальник відділу Скадовського бюро правової допомоги Мосіна Тетяна Валентинівна надала інформацію про послуги бюро, відповіла на запитання безробітних стосовно юридичної допомоги.

Усі присутні на заході отримали інформаційні буклети з контактами Скадовського бюро правової допомоги.

Віримо, що проведені заходи сприятимуть працевлаштуванню осіб з обмеженими можливостями, адже люди з інвалідністю можуть бути такими ж ефективними працівниками, як і всі інші, і це дасть людині не лише заробіток, а й інші блага: такі як спілкування, можливість самореалізації та кар’єри.