Шановні страхувальники!

Постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року № 39 було затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Звертаємо вашу увагу, що ця постанова набирає чинності з 01.01.2018 року і змінює існуючий порядок отримання путівок на відновлювальне лікування застрахованих осіб.

Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування допомагає хворим швидше (не більше 24 днів) повернути працездатність після перенесених хвороб.

На послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України мають право усі застраховані особи (працюючі) та члени їх сімей (діти), у яких наявні показання (за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії  лікувально-профілактичного закладу) і відсутні протипоказання для реабілітації.

Застрахована особа має право вільно вибрати реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу (згідно медичних показань). Після цього повідомляє про свій вибір відділення  Фонду соціального страхування України, пише заяву та надає всі необхідні документи. На основі наданих документів оформлюється тристоронній договір між органом Фонду, санаторно-курортним закладом і застрахованою особою що дає можливість застрахованій особі отримати курс реабілітаційного лікування в санаторно-курортному закладі.

Орган Фонду відшкодовує санаторно-курортному закладу вартість фактично наданих послуг із реабілітаційного лікування застрахованих осіб та супроводжуючих осіб (за наявності) на підставі наданих документів. У разі, коли вартість фактично наданих послуг із реабілітаційного лікування перевищує граничні розміри витрат, застрахована особа самостійно сплачує різницю коштів на рахунок санаторно-курортного закладу.

Для отримання детальної консультації з питань отримання лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів необхідно звертатись до Скадовського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за телефонами: 5-10-06, 5-31-83.