Акція «Проростаємо корінням добра»

Фото без опису Фото без опису 18 червня 2020 року представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських активістів — об’єднало урочисте  відкриття парку східного мікрорайону міста Скадовськ, приурочене до Всесвітнього  дня біженців, який відзначається 20 червня.

Фото без опису      Фото без опису                        На даний час на планеті зареєстровано близько 20 мільйонів біженців і 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Основна частина з них знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах. Однак, після початку агресії Росії проти України, анексії Кримського півострова і розв’язання нелюдського кровопролиття на сході України, ескалації конфліктів в азіатському регіоні, кількість біженців досягла рекордних показників за всю сучасну історію, склала понад 60 млн. осіб.

Всесвітній день біженців, які є однією з найбільш гострих проблем сучасного світу, це саме той, ключовий, момент для суспільства, коли треба заявляти про свою підтримку родин, вимушених тікати з рідного дому.

Саме з цією метою у Скадовську організована акція «Проростаємо корінням  добра».

Фото без опису     Фото без опису              Влітку 2014 року велика кількість біженців з Криму, Донбасу та Луганщини прибула до Скадовського району на Херсонщині. Держава зреагувала оперативно, і внесла у соціальну політику всі необхідні корективи, аби внутрішньо переміщені особи змогли отримати належну підтримку. Звичайно, вона не могла у повній мірі повернути відчуття рідного дому… Але ця підтримка допомогла їм позбулися зневіри та розпачу, і вони почали більш упевнено дивитись у майбутнє.

Фото без опису      Фото без опису            До присутніх звернулися: голова Скадовської районної державної адміністрації Світлана Покутня, секретар Скадовської міської ради Олег Сокольчук, голова громадської ради при РДА Ірина Бартчук та голова громадської організації «Усі разом» Олена Повжик.

Авторський вірш «2014» прочитала Олена Дмитренко (переселенка з Горлівки), голова ініціативної групи «Переселенці Скадовська». Окрасу заходу додали виступи солістки-вокалістки Аліни Колос народної вокальної студії «Всі разом» Скадовського РБК (кер. Юрій Луканов), гарний настрій та позитивні емоції присутнім створив виступ артиста циркового жанру Віктора Рябова (переселенця з Луганська). Гучні оплески присутніх отримав виступ вихованок школи художньої гімнастики «Чорноморська зірочка» (кер. Юрія Матвєєва, переселенка з Донецька).

Мешканці Скадовської громади та "нові скадовчани" (а це представники вимушено переміщених осіб з Криму, Донецької та Луганської областей) разом з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськими активістами здійснили висадку саджанців дерев дубів в зоні відпочинку східного парку, тим самим заклали  паркову територію та   приєднатись до акції «Проростаємо Корінням Добра».

Ця маленька подія стала проявом солідарності із тими, хто тікає від війни, переслідувань і конфліктів задля привернення уваги приймаючої Скадовської громади до проблеми вимушеного переміщення.