Соціальний догляд громадян району

Турбота про людей похилого віку, ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю – конституційний обов’язок нашої держави. Для надання соціальної допомоги цим громадянам, спрямованої на покращення життя, в районі функціонує територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). З метою забезпечення доступності соціальних послуг до кожного, хто їх потребує, при всіх 14 місцевих радах сільської місцевості збережена мережа соціальних центрів, де люди мають можливість, безпосередньо у громаді, отримати необхідну соціальну підтримку та допомогу.

На теперішній час із 12900 пенсіонерів району соціальними працівниками територіального центру виявлено 4311 одиноких та одиноко проживаючих громадян похилого віку, інвалідів, які отримують соціальні послуги у чотирьох його відділеннях. Особливо необхідними є послуги двох відділень соціальної допомоги вдома сільського та міського населення, які утворені для соціального догляду одиноких громадян, нездатних до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності і, згідно з медичним висновком, потребують сторонньої допомоги в домашніх умовах. Щоденно, відповідно до затвердженого графіку, 25 соціальних робітників надають допомогу 265 підопічним (116 - у місті та 149 у всіх селах району) у веденні домашнього господарства: доставці товарів, ліків, води, палива, приготуванні їжі, прибиранні помешкань та прилеглих до будинку територій, дотриманні гігієни, оплати комунальних та інших платежів, виклику лікаря та влаштування за потребою до лікарні, оформлення необхідних документів і своєчасне їх подання до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації для отримання передбачених державою всіх видів соціальної допомоги, тощо.

Одинокі громадяни, які не мають рідних, зобов’язаних за законом їх доглядати, обслуговуються безкоштовно в обсягах, визначених державними стандартами соціального обслуговування. Самотньо проживаючим громадянам, у яких є працездатні родичі, територіальний центр може надавати платні соціальні послуги.

Для отримання соціальних послуг у територіальному центрі громадяни подають письмову заяву, медичний висновок про потребу в сторонній допомозі, довідку про склад сім’ї.