Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Новий вид допомоги для осіб, яким виповнилося 80 років

З метою підвищення соціальних гарантій найбільш вразливим категоріям громадян, зокрема громадянам похилого віку запроваджено новий вид соціальної допомоги – щомісячна державна соціальна допомога одиноким особам, які досягли 80-річного віку і які потребують постійного стороннього догляду.

            Допомога призначається з 01 січня 2020 року незалежно від дати подання заяви у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 684,80 грн щомісяця. 

            Для призначення цього виду допомоги необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення наступні документи:

           - заяву за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики;

           - декларацію про доходи та майно особи, яка звернулася за призначенням допомоги на догляд;

           - висновок лікарсько-консультативної комісії медичного закладу про потребу заявника в постійному сторонньому догляді.

            Інформація про склад сім’ї зазначається в декларації про доходи та майновий стан.

            Слід звернути увагу, що відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю” одинока особа – це особа, яка не має працездатних родичів, зобов’язаних її утримувати.

            Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовують витрати на догляд відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а також  особам, по догляду за якими інші громадяни отримують компенсацію.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора