Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Нововведення, які відбудуться в рамках пенсійної реформи із зазначенням змін у сфері забезпечення захисту прав людини.

В минулому році в Україні почали реформувати пенсійну систему. Був прийнятий Закон “Про внесення змін в деякі законодавчі акти України відносно підвищення пенсій”.

З початку 2019 року українцям доведеться зіткнутися з черговими нововведеннями, які відбудуться в рамках пенсійної реформи.

Починаючи з 1 січня 2019 року на пенсію в 60 років зможуть вийти лише ті громадяни, які мають не менше ніж 26 років стажу. Це передбачено пенсійною реформою.

Кожного року цей показник буде рости на 1 рік, і до 2028 року повинен досягти  35 років. Якщо стаж менше — особа зможе вийти на пенсію в 63 або 65 років.

Головний позитив пенсійної реформи, який відчують в 2019 році, це те, що з наступного року почнеться вже автоматичне осучаснення пенсій, яке буде проходити щорічно.

З 1 грудня 2018 року в Україні в зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму збільшився і мінімальний розмір цілого ряду виплат, в тому числі і пенсій. Так, з 1 грудня цього року мінімальний розмір пенсії складає  1497 грн.

Відповідний перерахунок був здійснений всім пенсіонерам, розмір пенсії яких залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

З 1 березня буде проведено перерахунок пенсії залежно від зміни коефіцієнтів і від базового розміру мінімальної заробітної плати.

На сьогодні основною умовою призначення пенсії є наявність необхідного страхового стажу.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному страхуванню та за який щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менша від законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї в повному обсязі сплачено страхові внески до Пенсійного фонду, то такий місяць буде враховано до страхового стажу, а зарплату за цей місяць - для обчислення пенсії.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша від мінімального рівня, то і страховий стаж обчислюватиметься пропорційно до сплачених внесків.

У разі, коли роботодавець з якихось причин взагалі не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників  страховий стаж за періоди несплати не нараховується. Зазвичай це відбувається, коли працівнику платять зарплату в “конвертах”.

На сьогодні дуже просто контролювати свій страховий стаж. Для цього, кожен бажаючий  може звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України та зареєструватися на веб-порталі електронних послуг або  замовити послугу щомісячного СМС-інформування про накопичений страховий стаж та сплату внесків роботодавцем. Всі послуги та сервіси є абсолютно безкоштовними.

Необхідно порушувати питання сплати внесків перед роботодавцем, щоб в подальшому не шкодувати про свою безтурботність.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора