До уваги отримувачів соціальних допомог

До управління праці та соціального захисту населення надходять чисельні звернення громадян з приводу затримок у виплаті соціальних допомог, зокрема допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям за заявами поданими до Управління після 1 липня поточного року. Ситуація з несвоєчасним нарахуванням допомог виникла не з вини Управління і пояснюється наступним.

З 1 липня 2020 року в порядках призначення державних соціальних допомог відбулися зміни. Проте розрахунки допомог з урахуванням нових норм стали можливими тільки з 10 вересня після отримання від Міністерства соціальної політики України   доопрацьованого програмного забезпечення та налагодження електронного обміну з Державною податковою службою та Пенсійним фондом України про доходи громадян.

У вересні по новому законадавству допомоги призначені  по 600 заявам, які надійшли від заявників у липні та особові справи направлені до Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для включення нарахованих сум допомог до виплатних відомостей.

Наразі в Управлінні перебуває близько тисячі заяв прийнятих протягом липня – вересня. Для якнайшвидшого їх опрацювання вживаються всі можливі заходи. Тому просимо  отримувачів з розумінням поставитись до ситуації з затримкою виплат.