Робота служби у справах дітей районної державної адміністрації з захисту прав дітей в Скадовському районі

На обліку служби у справах  дітей  станом  на  26   квітня  2019 року  перебуває 116 дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування, 24  дітей  проживають  в  сім'ях, що перебувають  у  складних  життєвих  обставинах.

На  теперішній час  під опікою та піклуванням  громадян перебуває  83  дитини. Усі діти, які перебувають під опікою/ піклуванням громадян, проживають в сім'ях.  Протягом   2019 року встановлено опіку та піклування над  3  категорійними дітьми.  Припинено опіку в   8 випадках, з них 7 - на підставі досягнення дітьми повноліття, 1- на підставі усиновлення. Із загальної кількості дітей, які перебувають під опікою та піклуванням, усі діти мають статус дитини-сироти  та  дитини, позбавленої батьківського піклування.

На регіональному обліку з усиновлення  знаходиться 42 дитини. Здійснюється облік в усиновлювачі (2 сім'ї). З початку 2019 року з обліку служби у справах дітей  районної державної адміністрації   на  усиновлення  передано 4  дітей.

Із 116 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  109  дітей охоплено сімейними  формами виховання, 83  знаходиться  під опікою/піклуванням  громадян, 14-у прийомних сім'ях, 12-у дитячих будинках сімейного типу, що  становить 93,9 %. 7 категорійних  дітей  виховуються  у  державних  закладах.

На  теперішній час в районі функціонує 9  прийомних сімей, у яких виховується  14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  3  дитячі будинки сімейного типу, у яких виховується  19  категорійних дітей.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації здійснюються заходи щодо захисту житлових та майнових прав дітей пільгової категорії.  Станом  на 26 квітня  2019 року  із 116  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського піклування, 8 дітей мають житло на праві  власності, 59- дітей  на праві користуванні, 49-не мають житла.

З початку 2019 року надано 6 дозволів голови районної державної адміністрації про продаж, дарування, житла та  майна. Захищено в судовому порядку житлові права двох категорійних дітей.