Творча група вчителів правознавства працює над створенням навчально-методичного забезпечення проведення практичних занять.

Особливе місце в новій українській школі відводиться правовій освіті та вихованню громадян України, яким сьогодні необхідно приділяти особливу увагу з боку всього суспільства, держави, її установ та інституцій. Адже не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли вона, маючи широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони, права.

Саме тому виникла потреба у створенні творчої групи вчителів правознавства «Методичне планування та дидактичне забезпечення проведення практичних занять з правознавства», діяльність якої спрямована на  пошук передового перспективного досвіду, на підвищення якості навчального процесу.

Тетяна Кейдалюк, методист комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет»,окреслила цілі, які постають перед учителями правознавства, наголосивши, що ідеалом сучасного навчання є особистість не з енци­клопедично розвиненою пам’яттю, а з гнучким розу­мом, із швидкою реакцією на все нове, з повноцінни­ми, розвинутими потребами дальшого пізнання та са­мостійної дії, з добрими орієнтувальними навичка­ми і творчими здібностями. Тому перед учителями суспільствознавчих дисциплін постає особливе завдання – формувати в школярів нові життєві стратегії, комунікативну і творчу, компетентності, посилювати гнучкість та мобільність соціальної поведінки, розвивати навички діяти в різноманітних життєвих ситуаціях, уміння аналізувати з правової точки зору явища та ситуації суспільного та повсякденного життя й навички для реалізації та захисту своїх прав.

Вивчивши запити педагогів, у навчальному році творча група працює над методичним плануванням та створенням навчально-методичного забезпечення викладання правознавства у ЗНЗ відповідно до нових навчальних прогарам, над розробкою та удосконаленням засобів наочного навчання (аудіо- і відеоматеріалів), а також методики їх використання в освітньому процесі.

Творчі педагоги на черговому своєму засіданні, що відбулося 10 січня 2018 року на базі комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет», презентували підготовлені ними на допомогу учителям правознавства матеріали планування та дидактичне забезпечення проведення практичних занять у 9 класі: «Власність неповнолітніх» (Олександр Сокол, ОЗСНВК «Академічна гімназія»), «Звернення громадян» (Валентина Лисюк, Лазурненська ЗОШ І-ІІІ ступенів), «Працевлаштування неповнолітніх» (Віктор Бабенко, Шевченківська ЗОШІ-ІІІ ступенів), «Обставини, виключають шкідливість (суспільну небезпеку) діяння» (Світлана Соценко, Новомиколаївська ЗОШІ-ІІІ ступенів), «Державні органи з охорони прав дітей» Олексій Кушнаренко, Широківська ЗОШІ-ІІІ ступенів), «Влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування» (Олексій Онопрієнко, Тарасівська ЗОШІ-ІІІ ступенів), «Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх» (Андрій Негуляєв, Благодатненська ЗОШІ-ІІІ ступенів). «Європейський суд з прав людини», 10 клас  (Лора Білоус, Скадовська ЗОШ І-ІІІ супенів № 3) .

Тетяна Кейдалюк, методист з навчальних дисциплін, Олександр Сокол, керівник групи,розповіли про  STEM навчання, про найбільш поширені засоби навчання для побудови методичної системи STEM-освіти, про використання матеріалів  платформи ЕдЕра (інтерактивна онлайн-освіта).

Учасники творчої групи впевнені, що сучасна освіта мусить мати випереджальний характер, тобто бути націленою на майбутнє, на розв’язання проблем нового часу, розвиток творчих здібностей учасників навчально-виховного процесу, формування в них проектної культури, нових способів мислення – усього того, що забезпечує успішну соціалізацію.

За результатами роботи творчої групи видано методичні рекомендації для учителів освітньої галузі «Суспільствознавство». Усі учителі освітньої галузі, окрім отримання нової інформації, будуть мати  можливість відразу використовувати її на практиці, виробляючи нові навички, оскільки життя сучасного суспільства є складним і багатогранним, і щоб стати успішною людиною, необхідно набути компетентності в різних його сферах: політичній, економічній, духовній, правовій, соціальній.