Шановні фізичні особи-підприємці!

Страховий стаж - період, протягом якого людина підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Починаючи з січня 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, складає 25 років і надалі він поступово буде збільшуватися. Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році - це 26 років, у 2020 році -27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Увага! Платники, віднесені до першої групи платників єдиного податку, визначені у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, у 2018 році зобов’язані сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць.

Також підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, у разі не отримання доходу (прибутку) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, зобов’язані самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Термін сплати єдиного  соціального внеску за звітний квартал - до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Розмір мінімального страхового внеску  у 2018 році  складає

3723 *22% = 819,06 грн

Розмір максимального страхового внеску  у 2018 році

55845*22% =12285,90 грн

У разі несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску, уся сума заборгованості передається на виконання до органів державної виконавчої служби, яка вживає заходи примусового характеру, передбачені законодавством України. Дані щодо особи, яка має заборгованість зі сплати ЄСВ, вносяться до єдиного реєстру боржників, що в подальшому обмежує можливість по проведенню дій з купівлі – продажу рухомого та нерухомого майна, вчинення інших правочинів, встановлює тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон.

Пам'ятайте! Наявність недоїмки зі сплати страхових або єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі і Ви ризикуєте  залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат

Шановні підприємці, задумайтесь над своїм майбутнім! Розрахуйтеся з боргами по страхових та єдиному внесках!  Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог.