Українець – це на все життя!
Уперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.
Щорічно 22 січня в Україні відзначається День Соборності, який є нагадуванням про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
З метою формування національної свідомості школярів, виховання в них почуття патріотизму вшанування пам’яті загиблих активістів Євромайдану, Героїв України С. Нігояна та М. Жизневського в закладах загальної середньої освіти організовано та проведено ряд меморіально-просвітницьких заходів із залученням представників влади, громадських організацій, учасників АТО, волонтерів, військовослужбовців: виховні години: «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг», «У боротьбі за незалежність»; радіолінійки «Шлях України до воз′єднання», «Народ наш прагне миру»; історичні години «Україна – соборна держава»; години пам’яті «Ми - українці», «Для них вона була одна – Україна свята»,
У шкільних бібліотеках організовано книжкові тематичні виставки літератури «Соборна Україна: від ідеї до життя»; запропоновано огляд літератури «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна!»
У шкільних музеях проведені меморіальні екскурсії, демонструються фотовиставки «Обличчя Євромайдану», «Україна в нас одна»,
У кабінетах та класних кімнатах укладено тематичні полички зі змінними експрес-виставками «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!», де зібрано фотоджерела, ілюстративний матеріал, періодичні та художні видання відповідної тематики.
Для учнів 7-11 класів організовано перегляд фільмів «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «Галицька весна української ідеї» Тараса Каляндрука,; «Обличчя купюри. Михайло Грушевський» Віталія Загоруйка, Сергія Братішка; «Українська революція. Втрачена держава», Сергія Братішка; «Апельсинова долька», Ігоря Кобрина.
Заклади загальної середньої освіти провели загальношкільні флешмоби «Живий ланцюг» як символ єдності України».
Учителі образотворчого мистецтва та класоводи разом зі здобувачами освіти організували виставки малюнків «Соборна Україна – це значить, що наша Держава – єдина!», «Я живу в Україні».
Учителі історії та учні 7-10 класів презентували фотоколажі, презентації, відео-екскурси «Я люблю Україну», «Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг»; ілюстровані виставки історичних досліджень «Час історичного вибору: ключові події Української революції 1917 – 1921 років», «Соборна Україна: від ідеї до життя»; краєзнавчі презентації з історії української державності «На шляху до свободи та незалежності», інформаційні хвилинки у формі історичних довідок «Четвертий Універсал Української Центральної Ради», «Славетні імена України», «Великі творці Соборності»; уроки «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», під час підготовки до яких використовували матеріали доручення Адміністрації Президента України від 12 січня 2018 року № 43-01/28 та досліджень місцевого краєзнавця, директора «Центру дитячої та юнацької творчості» Олега Лиховида.
Педагоги-організатори та учнівські самоврядування випустили стіннівки «Україна – соборна, незалежна держава»; оформили інформаційні стенди «Україна Соборна»
Представники педагогічних колективів та здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти, відділу освіти райдержадміністрації, комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет» 22 січня 2018 року брали участь в урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України, що відбулися у м. Скадовську у фойє будинку культури; у флешмобі, що був присвячений проголошенню 22 січня 1919 року Акту Злуки (об’єднання) Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
До меморіальних знаків загиблим під час бойових дій в зоні АТО учням Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, Новомиколаїської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Антонівської філії ОЗ СНВК «Академічна гімназія» відбудеться покладання квітів.
Пам’ятаймо: cоборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.