«Рідне село – колиска мого дитинства» - 212 років

Рідне село, для нас ти найкраще, закутане осінніми туманами, засипане білими снігами, занурене в зелені сади навесні чи в золотому серпанку  сонця влітку, коли хвилюється пшеничний лан, - завжди ти гарне. Припаду до грудей твоїх, коли не стане сил чи занедужаю…Скроплю уста водою твоєю джерельною, коли спрага долатиме…Послухаю пісню твою, що наспівує мама душею…Уклін доземний тобі, моє рідне село!

Фото без опису     Фото без опису       Село Красне - то велика і дружня родина, це наші славні земляки: землероби, тваринники, механізатори, вчителі, лікарі, які живуть з нами та в інших місцях, але тут пройшло їх босоноге дитинство, незабутня юність. Справжньою окрасою Красного є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч. Вони скромні і працьовиті. На нашому святі, яке відбулось 13 жовтня 2019 року найпочеснішими гостями стала велика родина мешканців села - від найменшого її жителя до найповажнішого.

До свята почали готуватися завчасно. Гуртківці «Витівника» (керівник Шафрановська Світлана Вікторівна) тематично і зі смаком прикрасили фойє будинку культури. Тут же сільський бібліотекар Кравченко Ольга Олексіївна представила тематичну виставку «Село моє- Херсонщини частинка», яка відтворювала історію створення та розвитку Красного. Вишуканості залі додала виставка « Мистецтво рідного села», де були  представлені картини місцевих художників. Етноколориту добавила експозиція самоварів, представлена депутатом обласної ради та одночасно мешканцем села Красне Гончарським Іваном Львовичем.

Урочисту частину свята відкрили у глядацькій залі врученням короваю сільському голові Пістолетову Олександру Васильовичу. На протязі всього концерту, який тривав близько трьох годин, відбувалося вручення  та нагородження по номінаціях «Найстарший житель», «Смарагдове та золоте подружжя», «Наймолодший житель села», «Активне молоде подружжя», «Краща торгова точка», «Кращий двір». У концерті прийняли участь всі колективи, які займаються у будинку культури: вокальні  ансамблі «Злагода», «Райдуга», «Краплинки», солісти-вокалісти (керівник художній Говорущенко Любов Андріївна) та члени гуртка художнього слова. Теплими оплесками зустріли глядачі і вихованців дитячого садка «Казка».  З вітальним словом та цінним подарунком виступив голова правління Скадовської  Райспоживспілки Касьяненко Олександр Іванович.

Фото без опису   Фото без опису

А на площі будинку культури у цей час тривала підготовка до гулянь на різних локаціях: варився куліш, юшка, накривалися столи, організовані активістами, працював батут та інші дитячі розваги, організовано фотозони.

Свято видалося успішним завдяки координованій дії депутатського корпусу, виконкому сільської ради, культармійців  Красненського будинку культури і сільського бібліотекаря, спонсорів та активних членів громади. З самого ранку та до пізнього вечора у Красному не стихали  музика, сміх, галас, обговорення.

Бережімо ж славні традиції та свята нашого села, примножуймо здобутки його на радість дітям, внукам нашим, бережімо ж наше село, не цураймося його свят та буднів, бо село - це криниця нашого родоводу, це наша велика родина, частинка нашої України. Нехай сяють посмішки та лунають пісні. Нехай добро і достаток завітають у кожну оселю.