Районний центр реабілітації дітей-інвалідів «Надія»
Районний центр реабілітації детей-інвалідів «Надія»
Юридична адреса: 75700, м. Скадовськ, вул. 33 Гвардійської дивізії 7, корпус 2, 78
ел.адреса: skadnadiya@ukr.net
В.о.завідувача: Пирогова Ірина Кирилівна,
тел. 5-63-17
Скадовський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Надія» - це гостинна та привітна родина, де завжди панує любов та доброта, порядність та турбота. Кожен працівник центру—фахівець своєї справи, який не залишається байдужим до жодної дитини. Всі діти у світі мають право бути здоровими та щасливими. Ось так, і наші вихованці за допомогою спеціалістів центру: вчителя-дефектолога, вихователів, логопеда, практичного психолога та медичного персоналу відчувають себе потрібними та щасливими.
Фахівці надають кваліфіковану допомогу дітям-інвалідам у здійсненні корекції психічного розвитку за індивідуальною програмою реабілітації, а також залучають до участі у цій програмі батьків. Знання, уміння та навички набуті у нашому центрі допомагають дітям стати самостійними та пристосуватись по подальшого життя.
У Центрі діють три групи:
- Група денного відвідування (перебування) - для дітей з міста Скадовська;
- цілодобова група—для дітей, які мешкають у селах Скадовського району;
- група амбулаторного відвідування, яка працює за індивідуальним графіком.
Центр надає послуги дітям-інвалідам та їх сім’ям безкоштовно з :
• Психолого-педагогічної реабілітації;Центр надає послуги дітям-інвалідам та їх сім’ям безкоштовно з :
• Соціально-побутової реабілітації;
• Фізичної реабілітації (масаж, лікувальної фізичної культури, адаптивної фізичної культури, механотерапії).
До центру реабілітації дітей-інвалідів «Надія» зараховуються діти з 2 до 18 років з такими діагнозами:
• ДЦП (дитячий церебральний параліч);
• синдром Дауна;
• дитячий аутизм;
• олігофренія (розумова відсталість в ступені дебільність, імбецильність);
• розлади поведінки.
Фахівці Центру:
Вчитель-дефектолог:
Проводить психолого-педагогічне обстеження дитини; Виявляє індивідуальні особливості розвитку та потенційні можливості дитини з метою розробки індивідуального плану корекційного навчання; Аналізує динаміку розвитку кожної дитини в процесі корекційного навчання.
Логопед:
Проводить індивідуальні заняття з дітьми згідно графіка та розкладу; Враховуючи характер мовленнєвих порушень, вікові та індивідуальні особливості дитини, планує та здійснює навчально-корекційну роботу; Надає консультації батькам.
Вихователі:
Планують, організовують та проводять відновлювально-корекційну роботу; Здійснюють пізнавальний, виховний, розвиваючий педагогічний процес відповідно до індивідуальних програм реабілітації та особливостей дитини; Забезпечують набуття дитиною досвіду, знань, умінь та навичок самообслуговування необхідних для подальшого життя у суспільстві.
Практичний психолог:
Надає допомогу дітям в адаптивний період; Вивчає нервово-психічний стан дітей; Надає кваліфіковану допомогу дітям і членам їх родин в кризових ситуаціях, поліпшує мікроклімат у групах.
Медична-сестра з масажу:
Проводить індивідуальні заняття з дітьми (масаж); Проводить комплекси вправ з лікувальної та оздоровчої фізкультури; Проводить комплекси вправ на повітрі, вправ з гігієнічної гімнастики.
Умови зарахування до Центру та відрахування з нього
Зарахування дітей-інвалідів на реабілітацію здійснюється наказом Центру відповідно до надісланих документів управлінням праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації згідно з Порядком надання дітям-інвалідам реабілітаційних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 80.
До Центру зараховуються діти віком від 2-х до 18 років з фізичними або розумовими вадами розвитку, які отримали статус дитини-інваліда, діти молодшого віку (до 2-х років), які потребують постійної соціальної допомоги у відділенні «Матері та дитини», а також діти групи ризику, які зараховуються до закладу за рішенням реабілітаційної комісії Центру на підставі рекомендацій лікарсько-консультативних комісій. (Лист Міністерства праці та соціальної політики України №8554/0/14-09/19 від 28.07.2009р.)
У виняткових випадках можливе продовження терміну перебування дитини-інваліда після досягнення нею 18-ти років (але не більш, як на один рік), з метою завершення виконання індивідуального плану реабілітації. Рішення про продовження або більш раннього строку перебування дитини-інваліда приймається реабілітаційною комісією Центру.
Термін курсу реабілітації визначається реабілітаційною комісією після проведення відповідного тестування дитини-інваліда. Центр у письмовій формі повідомляє батьків та (або) законного представника дитини-інваліда про закінчення курсу реабілітації дитини-інваліда не пізніше ніж за 7 календарних днів до його завершення.
За дитиною-інвалідом зберігається місце в Центрі в разі її хвороби, карантину, хвороби або відпустки батьків та (або) законного представника, а також на літній період, але не більше 60 днів.
Після закінчення курсу реабілітації дитині-інваліду видається документ, де вказується назва та реквізити Центру, прізвище, ім’я, по батькові дитини-інваліда, перелік та обсяг наданих послуг, результати реабілітації, наступні рекомендації.