Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Початок страшної війни, ми пам’ятаємо!

Фото без опису     Фото без опису

22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшло у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя багатьох мільйонів людей і змінила безліч людських доль. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.

До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні у Скадовському краєзнавчому музеї організована тематична виставка «Нам треба їх згадати». До уваги відвідувачів представлено фотографії скадовчан, які протидіяли загарбникам в перші дні окупації, створюючи підпільні групи і партизанські загони. Матеріали письменників та істориків-краєзнавців рідного краю, які висвітлюють події окупації містечка. Гортаючи сторінки Книги Пам’яті можна згадати імена скадовчан, які загинули на фронтах Другої світової війни.

22 червня 2018 року, до знаменної дати у краєзнавчому музеї проведено день «відкритих» дверей. Місцеві мешканці та гості міста відвідали тематичну виставку та прослухали розповідь музейних працівників про початок найстрашнішої сторінки в історії нашої держави. Саме в цей день до музею завітала група дітей з Олександрії, Кіровоградської області. Після ознайомлення з експозицією музею, підростаюче покоління зустрілося з ветеранами та дітьми війни і дізналося про початок страшних воєнних подій із слів очевидців - людей, які у юному віці відчули жах війни. Голова Скадовської районної ради ветеранів Людмила Безердян та голова комітету дітей війни Леонтій Качан побажали дітям мирного майбутнього та пам’ятати героїв, які віддали життя за наше мирне сьогодення. Присутні цього дня в музеї ветерани та діти війни переглянули фрагменти документального фільму Володимира Щербака про окупацію Скадовська і до його визволення. Ветерани ділилися спогадами та власними переживаннями пов’язаними з початком війни, а розповідь Надії Золотухіної про жахливий початок кровопролиття доторкнулася до серця кожного присутнього. Неодноразова згадували в цей день історика-краєзнавця Ларису Коваль, яка вивчала матеріали про перебіг війни у Скадовську та життя скадовчан в період Другої світової війни.

Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. Ось чому в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора