«Пам’ятаємо! Перемагаємо!»

Фото без опису Фото без опису                   Друга світова війна, яку розв’язали два злочинні тоталітарні режими, стала найбільшою трагедією людства у ХХ ст., що забрала понад 50 млн. людських життів.

Європейська фаза Другої світової війни закінчилась 74   роки тому, підписанням Акту про капітуляцію Німеччини, яке відбулося 8 травня 1945 року.

Тож, 08 травня 2019 року мітингом «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» на алеї Слави, Скадовщина відзначила разом з усією Україною.

Мітинг відкрив голова Скадовської райдержадміністрації Віктор Турик, — «Історія кожного із загиблих на війні — це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором. На превеликий жаль, зараз Україна знову зіткнулася з ворожою агресією. Але Україна, обов’язково відновить свій суверенітет і територіальну цілісність. Правда переможе! Тому що в нас є нездоланна армія захисників. Ми переможемо, як перемогли 74 роки тому наші діди і прадіди».

Голова ради ветеранів Людмила Безердян передала слова вдячності усім присутнім від імені ветеранів Другої світової війни. Панахиду за загиблими захисниками територіальної цілісності України відслужив отець Володимир Цяпка.

Художні номери «Тату не йди» у виконанні вокальних гуртів «Водограй» та «Гарячі серця» (Широківський СБК), пісні «Розкажи, Україно», у виконанні Олександра Бугаєнко (Широківський СБК) та «Я ненавиджу війну» у виконанні вокального ансамблю ЦДЮТ — додали урочистостей заходу.

Вшанували безсмертний подвиг загиблих у Другій світовій війні покладанням квітів до Обеліску воїнам-скадовчанам, Пам’ятного  каменю  визволителям нашого міста – воїнам  88-го гвардійського стрілецького полку 33-ї гвардійської дивізії 4-го Українського фронту.

8 травня в смт. Лазурне, біля Обеліска Слави відбувся мітинг, присвячений дню Пам`яті та Примирення і 74 річниці Перемоги над нацизмом «Пам`ятаємо, Перемагаємо!». На мітинг прийшли учасники АТО, представники від селищної ради, від організацій та громадян, учні ЗОШ.

Мітинг розпочався з пісень «Степом, степом» та «Плакала калина» у виконанні народного вокального ансамблю «Вербиченька» КЗ «Лазурненський СБК», керівник В. Демчук.

З вітальними словами до громади звернувся селищний голова Сергій Бєлік, продовжила виступ голова ради ветеранів Надія Москалюк. З Днем Перемоги привітали усіх учасник АТО Валерій Шевалда та ветеран другої світової війни Павло Васильович Ланілов (у фонозаписі). З доповіддю виступила вчитель ЗОШ Валентина Лисюк. Панахиду відправив священик української православної церкви отець Андрій. Хвилиною мовчання вшанували усіх полеглих у війні та поіменно прочитали із «Книги Безсмертя» прізвища односельців, які загинули під час ІІ світової війни.

По закінченню мітингу поклали квіти до Обеліска Слави та до Пам`ятного знака Героям України, щоб вшанувати пам`ять по загиблим воїнам.