Відбулось навчання працівників господарств для отримання допуску на право роботи з пестицидами та агрохімікатами

Дата: 17.02.2022 16:02

Фото без опису    На виконання Закону України «Про захист рослин», постанови Кабінету Міністрів України від 18.09.1995 року № 746 «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами»,

а також наказу Міністерства аграрної політики України від 27.05.1996 року № 158 «Про затвердження програми навчання працівників, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлею пестицидами і агрохімікатами»        15 лютого 2022 року під головуванням першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Ігоря Шапрана та за участю спеціалістів Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області в режимі Zoom-конференції проведено навчання щодо безпечного поводження із пестицидами та агрохімікатами з особами, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами.

На навчанні детально висвітлили питання щодо ролі, значення засобів хімізації в системі заходів по вирощуванню і захисту від шкідників, хвороб та бур’янів врожаю сільськогосподарських і інших культур, класифікації пестицидів і агрохімікатів за призначенням. Учасники навчання розглянули також токсичність пестицидів і гігієнічні вимоги до них, правила зберігання, відпуску, транспортування та застосування пестицидів і агрохімікатів, забруднення навколишнього середовища, правила особистої гігієни, першої долікарська допомоги, самодопомоги при отруєнні  пестицидами  і  агрохімікатами та інші теми.

Управлінням фітосанітарної безпеки проводяться такі навчання з можливістю для присутніх в подальшому отримати Посвідчення про проходження спеціальної підготовки та Допуску (Посвідчення) на право здійснення робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Працівники господарств Скадовського району усіх форм власності приймали участь у  навчанні, всього прослухали лекції та пройшли  тестування – 46 осіб.

Нагадаємо, допускати людей до будь-яких робіт з пестицидами і агрохімікатами, які не мають Допуску (Посвідчення) – ЗАБОРОНЕНО. Підставою для видачі Допуску є Посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність в особи протипоказань за станом здоров’я.