Заробітна плата на контролі влади

Дата: 25.11.2021 11:45

Одним із негативів у роботі, який впливає на показники соціально - економічного розвитку району є заборгованість по заробітній платі.

25 листопада поточного року  під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Світлани Покутньої відбулось чергове засідання тимчасової   комісії з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних  гарантій у сфері оплати  праці та інших соціальних виплат. Заслухано керівника Комунального  підприємства «Дитячий заклад санаторного типу «Таврія» Херсонської обласної ради  Ігора Соценко щодо заборгованості по заробітній платі працівникам підприємства, яка виникла станом на 01 листопада 2021 року  у сумі 66,1 тис. грн. Розглянуто причини виникнення заборгованості та пошук шляхів надходження коштів на погашення заборгованості із заробітної плати і  іншим видам платежів. Також заслухано керівника ТОВ «Ірина ЛТД»  Юрія Маслюка та фізичну особу підприємця Ірину Ларкіну з питання нарахування найманим працівникам заробітної плати менше встановленого законодавством мінімального розміру.

За оперативними даними проведеного моніторингу станом на 24 листопада 2021  року  заборгованість із виплати заробітної плати по Скадовському району становить 966,3 тис. грн, з них по економічно активним підприємствам: Каланчацьке  комунальне унітарне підприємство «Джерело» Каланчацької селищної ради – 318,6 тис. грн, Державне підприємства «Геройське дослідно-промислове підприємство» - 151,7 тис. грн, Комунальне некомерційне підприємство «Каланчацька лікарня» Каланчацької селищної ради – 496,0 тис. грн. Протягом поточного року сума  погашеної заборгованості з заробітної плати складає 2702,8 тис. грн.

Протягом січня – жовтня 2021 року підготовлено та проведено 9 засідань, заслухано 27 суб’єктів господарювання, які використовують найману працю, з них 10 у яких є заборгованість по  ЄСВ, 5 суб’єктів господарювання, які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру або нижчу середньогалузевого показника  та 12 разів  керівників підприємств у яких є заборгованість по заробітній платі, в тому числі поточної.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення підвищення рівня доходів населення району  необхідно і надалі приділяти велику увагу з реалізації державної політики у сфері оплати праці ( не нижче встановленого мінімального рівня) на основі взаємодії місцевих органів влади, роботодавців та профспілок, що дасть змогу поліпшити соціально-економічний стан життя населення Скадовського району.