Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Увага! Пожежонебезпечний період!

Дата: 02.07.2021 15:11
Кількість переглядів: 112

Фото без опису Навесні та влітку всім нам дуже подобається відпочивати на природі і, особливо, в лісі. Як свідчить багаторічний аналіз, основними причинами виникнення лісових пожеж є людський фактор — залишене багаття і сільськогосподарські підпали в суху спекотну погоду.

 Щоб запобігти виникненню пожеж у лісових масивах, необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки під час відпочинку в лісі.

Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі можуть стати навіть необережно кинутий сірник або недопалок. Також небезпечними можуть бути просякнуті мастилом, бензином чи іншою паливно-мастильною речовиною ганчірки. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозаймання лісових масивів.Від пожежі за лічені години може згоріти все, що вирощувалося десятки років.

Тож будьте обачними у лісі! Суворо дотримуйтесь усіх протипожежних вимог!
Порушення пожежної безпеки у лісах карається накладанням штрафу. Так, статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу:

  • на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:

  • на громадян від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • на посадових осіб - від 1260 до однієї 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 245 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за цей вид правопорушення, а саме за:

  • знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від 5400 до 9 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років

Побачивши незагашене багаття чи лісову пожежу, негайно загасіть їх. Якщо самі не в змозі це зробити, то повідомте про пожежу на 101 або на гарячу лінію Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства за номером телефону (098) 814 22 65.

Перебуваючи в лісі, дотримуйтесь заходів протипожежної безпеки, адже ліс — природні легені нашої планети.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора