Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Спростування найпоширеніших фейків про вакцинацію від COVID-19

Дата: 16.02.2021 16:10
Кількість переглядів: 599

Фото без опису          Фейки про вакцину від коронавірусу можуть посіяти у людей недовіру до вакцинації та сповільнити подолання пандемії у світі. Тому фахівці центру громадського здоров'я зібрали найпоширеніші фейки про вакцинацію, аби надати компетентні роз'яснення.

  • Фейк 1: В світі зафіксовані випадки смерті в результаті вакцинації від COVID-19

У середині січня з'явилися повідомили, що невдовзі після отримання вакцини від Pfizer/BioNTech у Норвегії померли 33 людини у віці 75 років і старше. Мережею також поширюються повідомлення про випадки смерті літніх людей чи медперсоналу в інших країнах.

Факт: Аналіз, проведений Всесвітньої організацією охорони здоров’я, засвідчив, що летальні випадки відповідають очікуваному рівню смертності від різних причин для людей цього віку і немає підстав вважати, що вони пов'язані з вакцинацією. Всесвітня організація охорони здоров'я наразі не зафіксувала жодного випадку смерті після щеплення вакциною проти коронавірусу, заявляє експертка ВООЗ Маріанджела Сімао.

  • Фейк 2: Люди заразилися COVID-19 в результаті вакцинації

Факт: Ви не можете заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живих компонентів вірусу, здатних викликати хворобу. Проте, можливо, що на момент вакцинації ви вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього. Ви просто відчули симптоми хвороби, лише після проходження вакцинації.

  • Фейк 3: Вакцини Pfizer і Moderna викликають сильний анафілактичний шок

Факт: Насправді сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих. За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, протягом десяти днів зі старту в США масової вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech на 1 млн 900 тис. введених доз зафіксовано близько 20 випадків важких алергічних реакцій, включно з анафілаксію, тобто 11,1 випадків на мільйон введених доз. У більшості пацієнтів, які мали такі реакції, в минулому була тяжка алергія на інші ліки. У США під час щеплень вакциною Modernа, зареєстровано 2,5 випадки алергічних реакцій на мільйон доз.

  • Фейк 4: Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок

Нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формування плаценти, що в свою чергу призведе до безпліддя у жінок.

Факт: Якщо вакцина може викликати імунну відповідь проти плацентарного білка, те саме відбувалося б під час захворювання на COVID-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку по всьому світі, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей, що не є правдою.

Разом з тим, у компанії Pfizer відмічають, що не проводили досліджень, як вакцина впливає на вагітних жінок і тому рекомендують вагітним утриматись від щеплення до народження дитини.

  • Фейк 5: Вакцина від коронавірусу викликає розсіяний склероз

Начебто в 0,2% волонтерів вакцина від коронавірусу викликала розсіяний склероз.

Факт: Насправді лише в єдиному випадку при випробуванні вакцини AstraZeneca повідомили, що у волонтера виявили розсіяний склероз, в іншому випадку — запалення спинного мозку. В обох випадках експерти дійшли висновку, що хвороба не мала стосунку до вакцинації.

  • Фейк 6: мРНК-вакцини — генетична зброя, яка змінює наші гени

Факт: Генетична модифікація передбачає навмисне введення чужорідної ДНК в ядро клітини людини. Проте вакцини цього не роблять. мРНК-вакцини проти COVID-19 ніколи не потрапляє в ядро клітини, де знаходиться наша ДНК. Це означає, що мРНК не може впливати чи взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Натомість вакцини проти мРНК COVID-19 працюють із природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до хвороб.

  • Фейк 7: Вакцина AstraZeneca створена з використанням клітин абортованих плодів

Факт: Для розробки вакцини, AstraZeneca і справді використовувала клітинну лінію HEK 293, яка походить від абортованого плоду з Нідерландів (1973 рік). Проте та вагітність була перервана законно, з інших причин, а не з метою досліджень вакцин. Відтоді науковці неодноразово тиражували та клонували ці клітини. У самій вакцині немає цих клітин. Тим більше ніхто спеціально не робить абортів, аби використовувати клітини ембріонів для створення вакцин.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора