Херсонська область

День місцевого самоврядування – це свято української громади.

Переглядів: 53

День місцевого самоврядування – це свято української громади. Здавна саме громада була в Україні не лише первісною й елементарною формою соціальної організації, а й особливою формою соціальної самоорганізації, яка не знає ієрархії та домінування, і навіть моделлю ідеального суспільства.

У Словнику української мови Грінченка громаду визначено як «товариство рівноправних осіб, суспільство». Саме громадський, а не державний устрій був невіддільною рисою українського народу.

Михайло Грушевський ще у 1892 році так висловлював своє переконання щодо ролі громади та держави в історії: «…не збавляючи ціни держави як культурної і поступової форми, одначе тільки тоді можемо встоювати за неї, коли вона дає змогу духовно-моральному, економічному і політичному розвитку громади».

Шановна громадо, тож прийміть щирі вітання та побажання.

Бажаю всім міцного здоров'я, успіхів, натхнення, виважених рішень в розбудові громади, мирного неба, благополуччя.

голова Скадовіської районної державної адміністрації Світлана Покутня