28 квітня-Всесвітній день охорони праці

Дата: 26.04.2018 16:44

Фото без опису                                                                                                                                                             Щороку Всесвітній день охорони праці згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають 28 квітня, цього року він проходить під девізом «Захищене і здорове покоління».

В Скадовському районі 23-24 квітня поточного року, в навчальному залі філії навчально-курсового комбінату «Професіонал» пройшли семінари під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Надії Сєркової. Участь взяли   інженери та відповідальні з питань охорони праці підприємств установ організацій, закладів оздоровлення, сільгоспвиробників міста та району, начальник Скадовського відділення управління  виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Херсонській області Сергій Мазний та страховий експерт з охорони праці даного відділення Лідія Хандусь, начальник відділу праці управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Тетяна Єременко, представник Херсонського навчального комбінату «Професіонал» Тамара Синдецька.

Надія Сєркова закцентувала увагу на тому, що   основною метою заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, збереження молодого покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Також наголосила на проведенні заходів щодо  запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

У виступі Сергія Мазного було розкрито основні пріоритетні напрямки роботи Скадовського відділення управління  виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Херсонській області.Також присутнім Тетяна Єременко провела аналіз стану охорони праці в районі, та звернула увагу присутніх на змінах в законодавстві, вказала на якість складання колективних договорів та проведенню атестації робочих місць на підприємствах, установах, організаціях. Про такий важливий інструмент в профілактиці виробничого травматизму на підприємстві як систему управління охороною праці розповіла Лідія Хандусь, вказала також на зміни в Законі України «Про загальнообов'язкове  державне соціальне страхування».Одними із важливих питань, яке довела до присутніх Тамара Синдецька, було навчання керівників та працюючих з питань охорони  праці, електробезпеки, газонебезпечних робіт, всі послуги профнавчання, переатестації надає в районі Скадовська  філія навчального комбінату «Професіонал».

Кожному була надана можливість задати питання виступаючим та висловити свою думку.

Підводячи під сумки заступник голови райдержадміністрації Надія Сєркова вказувала, шо додержання суб'єктами підприємницької діяльності нормативно-правових актів про охорону праці, забезпечення соціального захисту найманих працівників, а саме молодого покоління, вжиття заходів до проведення атестації робочих місць з шкідливими та небезпечними умовами праці, перебуває на постійному контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.