У Скадовську відзначили Всесвітній день біженців

Дата: 18.06.2020 16:44

Фото без опису       20 червня по всьому світу відзначають Всесвітній день біженців із провідною темою #StepWithRefugees (пер. – «Крокуй разом із біженцями»). В 2020 році темою до Всесвітнього Дня Біженця є #КожнаЛюдинаВажлива.

Нинішня криза показала нам, що всі ми, незалежно від національної приналежності, статі, віку чи соціального становища - постраждали. Цей спільний досвід об'єднує нас: для подолання кризи COVID_19 потрібно враховувати кожного і рухатись вперед разом.

На сьогодні 70,8 мільйонів людей стали вимушеними переселенцями: кожен – із власною історією, яку можна розповісти; кожен – із власним зламаним і загубленим життям, родиною, яку вирвали зі звичного життя або втратили.
Більше половини з них (понад 41 мільйон) – внутрішньо переміщені особи (ВПО). На жаль, Україна, зробила свій внесок у цю цифру, у зв‘язку з найбільшою, у своїй історії, кризою внутрішнього переміщення. В Україні станом на 15 травня 2020 року зареєстровано 1 млн 446 тис. 691 переселенець.

За ініціативи голови Громадської ради при Скадовській районній державній адміністрації Ірини Бартчук та Громадського обєднання «Усі свої» керівник Олена Повжик, 18 червня 2020 року о 10:00 годині в  місті Скадовськ по вулиці Джарилгацькій відбулось відкриття паркової зони та проведення акції #ПроростаємоКоріннямДобра. Очільниками влади, мешканцями Скадовської громади та "новими скадовчанами" (вимушенно переміщеними особами з Криму, Донецької та Луганської областей) було здійснено висадку саджанців дерев дубів в зоні відпочинку.

З відкриттям парку привітав секретар Скадовської міської ради Олег Сокольчук. Звертаючись до присутніх, голова Скадовської районної державної адміністрації Світлана Покутня зазначила:  «Ця маленька подія є проявом солідарності із тими, хто тікає від війни, переслідувань і конфліктів задля привернення уваги приймаючої Скадовської громади до проблеми вимушеного переміщення». Ірина Бартчук подякувала всім за співпрацю в організації нової зони зеленого відпочинку для скадовчан.

Олена Повжик познайомила із діяльністю ГО «Усі свої», а голова ініціативної групи переселенців Скадовського району Олена Дмитренко прочитала авторські поетичні рядки, які народилися в 2014 році, коли довелося тікати від війни із рідного міста Горлівки.      Витримуючи карантинні обмеження, своїми талантами поділилися учасники творчих колективів з числа вимушено переміщених осіб: вокалістка Аліна Колос, дитячий колектив школи художньої гімнастики «Чорноморська зірочка» (керівник Юлія Матвєєва), артист циркового жанру Віктор Рябов.

Нову паркову зону відкрито. Попереду наполеглива робота по її облаштуванню. Проростаємо корінням добра разом!