Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Андрій Гордєєв надав інформацію про заходи правового режиму воєнного стану на території області

Дата: 30.11.2018 08:59
Кількість переглядів: 1005

Фото без опису29 листопада в адмінбудівлі ОДА відбулося засідання Ради оборони Херсонської області на виконання вимог Указу Президента України від 26 листопада 2018 року № 393 «Про введення воєнного стану в Україні». По її завершенні голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв надав інформацію представникам ЗМІ про запровадження заходів правового режиму воєнного стану на території Херсонської області.

Так, членами Ради було схвалено План запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Херсонській області та визначено завдання органам державної влади та місцевого самоврядування щодо його виконання.

Голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв повідомив, що основним завданням, визначеним рішенням Ради оборони, є посилення обороноздатності Херсонської області та готовності до протидії можливій агресії з боку РФ.

 Для виконання зазначеного завдання передбачено:

  • переведення у режим підвищеної готовності військових формувань та інших силових структур, органів виконавчої  влади та місцевого самоврядування;
  • розгортання підрозділів 124 окремої бригади територіальної оборони Херсонської області та проведення з ними тактичних навчань терміном до 10 діб;
  • встановлення посиленої охорони важливих об’єктів національної економіки та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення і введення особливого режиму їх роботи;
  • посилення захисту адміністративної межі з АР Крим та пунктів пропуску, встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування іноземців та осіб без громадянства;
  • переведення системи цивільного захисту у готовність до виконання завдань в умовах правового режиму воєнного стану, встановлення порядку використання фонду захисних споруд цивільного захисту;
  • надання населенню інформації щодо правил і порядку правового режиму воєнного стану та постійне інформування мешканців області про можливе введення обмежувальних заходів при погіршенні військової ситуації.

Важливо зазначити, що при виконанні заходів запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану будуть збережені конституційні права та свободи громадян України, належне функціонування основних елементів інфраструктури та банківської системи держави тощо під час дії правового режиму воєнного стану.

«Окремо наголошую, жодного вилучення техніки, так званої мобілізації, не буде. Так само не буде комендантської години. Ми вводимо заборону на торгівлю алкоголем біля розміщуваних підрозділів ЗСУ та батальйонів територіальної оборони Херсонської області. Також забороняється носіння військового одягу встановленого військового зразка особам, які не мають відношення до військової служби. Обмежується полювання в районах, які межують з акваторією Чорного та Азовського морів з окупованим Кримом тільки з дозволу прикордонної служби», - акцентував увагу очільник області.

Також Андрій Гордєєв звернувся через ЗМІ до всіх, хто брав участь у  територіальній обороні області та формуванні бригади, щоб вони тримали зв'язок зі своїми військовими комісаріатами .

У ході прес-брифінгу Андрій Анатолійович зазначив: «Пунктом 21 типового плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в області передбачено усунення керівників будь-яких органів та будь-якої форми власності у випадку невиконання ним рішень Ради оборони Херсонської області під час воєнного стану. Відповідно, є механізм ефективного та оперативного управління будь-яким органом місцевого самоврядування, а також підприємством, установою або організацією. Впевнений, що до такого ми не дійдемо, адже у нас є розуміння з усіма органами».

Щодо виборів в ОТГ, Андрій Гордєєв зазначив, що Президент України пообіцяв внести закон, щоб зробити виключення та забезпечити їх проведення, адже ці права громадян України також не мають порушуватись.

Особливій увазі та охороні підлягатимуть і морські порти, які відносяться до об’єктів критичної інфраструктури. Їх включено до плану заходів щодо охорони силами бригад територіальної оборони, Національної поліції, Національної гвардії.

Про можливе збільшення кількості блокпостів в області Гордєєв зазначив: «Генеральний штаб України спільно з оперативним командуванням «Південь» визначає зараз об’єкти, які потребують кругової оборони через облаштування блокпостів. Конкретний перелік буде опубліковано пізніше. Такі об’єкти цивільної оборони як бомбосховища, будуть переведені в умови роботи у режимі воєнного стану, з відповідним облаштуванням та дооснащенням. Крім того, тестуватиметься система оповіщення».

Наприкінці голова Херсонської ОДА звернувся до представників ЗМІ з проханням максимально розповсюдити інформацію серед населення щодо ситуації, яка склалася в Україні: «Зараз під виглядом воєнного стану можуть відбуватися злочини. Хочу наголосити, що жодних обмежень щодо прав людини не буде! Жодних мобілізацій техніки та комендантської години не буде! У випадку порушення цих умов потрібно звертатися до правоохоронних органів! Єдине, що ми зробимо - залучимо на договірних, оплачуваних засадах автобуси для переміщення членів територіальної оборони Херсонщини між об’єктами».

Автор: Гуськова Елеонора


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора