Міжпредметні зв’язки – дієвість, актуальність, креативність знань
20 березня 2018 року за планом роботи комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет» відбувся районний семінар учителів географії закладів загальної середньої освіти району «Використання елементів інтеграції при вивченні географії».
Губінець Людмила, учитель Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, зосередила увагу присутніх на питанні міжпредметних зв’язків на уроках географії, підкреслила, що саме завдяки ним набуті знання стають глибшими, міцнішими, і, що дуже актуально в розрізі Нової української школи, – дієвими. Учителі, працюючи у групах, визначали функції міжпредметних зв’язків при вивченні географії, визначали точки дотику предмета з іншими дисциплінами.
Олександра Стецюк, учитель Лазурненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, висвітлила питання «Поняття інтерактивного навчання та інтерактивних методів», підкреслила специфічність даної форми організації пізнавальної діяльності, що в той же час допомагає створити комфортні умови навчання та виховання, забезпечує активну взаємодію всіх здобувачів освіти. Учителі у формі рольової гри проаналізували методику проведення «мозкового штурму», «мікрофону», «помилки картографів», «методу-прес», «географічного диктанту», «дерева рішень» саме для уроків географії.
Керівник методичного об’єднання Бєглєцова Ірина, учитель Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, проаналізувала результативність участі у ІІ та ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базової дисципліни, зупинилася на актуальних питання підготовки учнів випускних класів до ДПА та ЗНО, наголосила на тому, що кампанія по підготовці в розпалі: учні працюють з інтернет-ресурсами, енциклопедичною літературою, контурними картами; у закладах загальної середньої освіти проходять додаткові заняття, індивідуальні консультації.
Матеріали семінару упорядковані в методичний кейс та надані учителям для використання в роботі.