Легалізація трудових відносин – один з головних напрямів діяльності органів влади

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Здійснення ефективного відповідного контролю є вкрай необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а і для наповнення місцевих бюджетів всіх рівнів.

З метою легалізації зайнятості населення та недопущення використання роботодавцями найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин в Скадовському районі діють робочі групи з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій у сфері оплати праці та інших соціальних виплат у роботі яких активно приймають участь спеціалісти управління праці та соціального захисту населення Скадовської районної державної адміністрації. Протягом 2018 року робочими групами у відповідності до сфери діяльності  здійснено обстеження 534 суб'єктів господарювання різних форм власності, що на 23,9% більше в порівнянні з 2017 роком, виявлено без оформлення трудових відносин у відповідності до чинного законодавства 43 найманих працівника, з них праця 30 осіб легалізована.

Скадовською державною податковою інспекцією Херсонського управління  Головного управління Державної фіскальної служби у  Херсонській області Автономній республіці Крим та м.Севастополі протягом січня-грудня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної та масово-роз’яснювальної роботи, а також у складі робочих груп з легалізації  трудових відносин виявлено та залучено до оподаткування 1363 фізичних особи праця яких використовувалась без належного оформлення трудових відносин, або на 253 особи більше ніж у 2017 році.

Внаслідок вжитих заходів з легалізації найманої праці до місцевого бюджету Скадовського району додатково надійшло 1995,4 тис.грн податків та зборів   (ЄСВ –1097,5 тис.грн, ПДФО – 897,9 тис.грн).

Контроль за  дотриманням в районі законодавства про працю здійснює тимчасова комісія з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій у сфері оплати праці та інших соціальних виплат яка створена при районній державній адміністрації. Протягом 2018 року підготовлено та проведено 21 засідання комісії, на яких заслухано 98 суб'єктів господарської діяльності району, з них 20 суб’єктів господарювання у яких були виявлені наймані працівники без оформлення трудових відносин у відповідності до чинного законодавства .

З метою забезпечення підвищення рівня доходів населення району необхідно і надалі приділяти велику увагу реалізації державної політики у сфері легальної зайнятості населення та оплати праці, не нижче встановленого законодавством мінімального рівня, на основі взаємодії місцевих органів влади та роботодавців, що надасть змогу поліпшити соціально-економічний стан життя населення Скадовського району.